Youtube Reklam Engelleme

Youtube Reklam Engelleme

Bazen Youtube kanalında vakit geçirmenin keyfine gölge düşüren durumlar yaşanabilir. Bunların en temelde nedeni reklamların rahatsız edici bir hal almasıdır. Reklamların rahatsızlık vermesi nedeniyle kullanıcılar bu konuda nasıl bir yol izleyeceklerini düşünmek zorunda kalabilir.

Reklamların amacının karşılıklı şekilde gelir elde etmek olmasından dolayı farklı şekillerde sayısız reklamla karşı karşıya kalınması normal bir durum haline gelmiştir. Bunun için reklamları engellemek isteyenlerin sayısı da giderek artar.

Tamamen yok etmenin zor olduğunu kabul etmek gerekse de rahatsız etmeyecek şekle getirmek mümkün olabilir. Bazı yollar üzerinden giderek rahatsız eden reklamları asgari düzeye indirmek söz konusudur.

Neden Reklamlar Rahatsız Eder?

Reklamların rahatsız eden taraflarının fazla olması kullanıcısı milyarları bulan bir site için olumsuz bir etmendir. Ama yine de reklamların engellenmesi olasılıklar içinde olduğundan kullanıcı sayısında azalma yaşanmaz. Bu nedenler arasında:

  • Kullanıcıların arama geçmişlerine göre reklamlar çıkması,
  • Gizlilik konusunda sorun yaşatabilmesi,
  • Veri toplamak için ilgilenmediğiniz birçok konuyla karşı karşıya kalmanız,
  • Rahatsızlık vermesi,
  • Reklamlar nedeniyle zaman ve veri kaybedilmesi

Bulunur. Bunlar ışığında reklamlardan tamamen kurtulmak ve rahatça Youtube keyfini çıkarmak isteyenlerin sayısı her geçen gün daha da artar.

Reklamları Kapatma Seçeneği

Reklamları ortadan kaldırmak için reklamları kaldırma yoluna gitmek kısa ve en kolay olan seçenektir. İnternet tarayıcınızdan diğer araçlar ve uzantılar sekmesine ulaşmanız halinde istenmeyen reklamları ortadan kaldırma şansınız bulunur. Bu yolla internet tarayıcınızın size sunduğu özelliği kullanmış olursunuz. Unutulmaması gereken durum bu sekmeden alınan önlemin oldukça kısmi ve baz durumlarda Youtube kapsamının olmamasıdır. Bunun için ek önlemlerle desteklenmesi daha doğru olur.

AdBlocker Seçeneği

Reklam ve istenmeyen ekranların açılmasını engellemek için kullanılan Adblocker son derece faydalıdır. Bu programlar sayesinde istemediğiniz ve izlemek zorunda kalmaktan yorulduğunuz birçok reklamı ortadan kaldırma yoluna gidebilirsiniz. 18 yaş sınırı bulunan kapsam ve reklamların ortadan kaldırılması konusunda da son derece faydalı olduğunu hatırlatmak gerekir. Kullananların memnun kaldıkları ve reklam açısından daha az sıkıntı yaşadıkları sayısız programdan bir tanesi seçilebilir.

Youtube Reklam Şikayeti Seçeneği

Bazı reklamların arama geçmişinden kaynaklı olarak önünüze çıktığını fark ettiğinizde bu reklamların ana sayfanızda bulunmasını engellemek adına bir şeyler yapabilirsiniz. Youtube gizlilik ihlali üzerinden bu konudaki şikayetinizi yazarak reklamların kaldırılmasını istediğinizi dile getirebilirsiniz.

Youtube Reklamlarının Nedeni

Videoların veya reklamların izlenmesi sayesinde reklamı veren ve Youtube çeşitli gelirler elde ettiklerinden dolayı reklamların kaldırılmasını engellemek adına bazı uygulamalarda bulunurlar. Bunun için reklamları kaldırmak da zordur.