Twitter Türkçe Yapma

Twitter Türkçe Yapma

Twitter sosyal medya uygulamasını kullanan kişiler uygulamanın dilini Türkçe yapmak isteyebilirler. Bunun için izlemeleri gereken yollar vardır. Bu nedenle Twitter’i daha önce Türkçe yapmamış kişiler için dil ayarının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Twitter Neden Türkçe Yapılır?

Twitter Türkçe yapma isteğinin birden fazla nedeni olabilir. İlk neden yabancı dil bilgisinin az olması nedeniyle uygulamayı doğru şekilde kullanamamaktır. Bu durumda tweet yazma, retweet veya follow işlemleri başarısız olur. Ancak İngilizce veya farklı dillerdeki Twitter Türkçe olarak ayarlandığında yaşanan sıkıntıların tamamı ortadan kalkar. Böylelikle uygulama rahatlıkla kullanılarak takipçi bulma veya insanların ilgisi çekme durumu artabilir.

Twitter Nasıl Türkçe Yapılır?

Twitter Türkçe yapmak için kişiler Twitter hesaplarını açmaları gerekir. Bunun için web sitesi veya mobil uygulamadan yararlanılabilir. Web sitesi üzerinden Twitter hesabını açan kişiler Türkçe yapmak için şu adımları izleyebilirler;

  • Twitter ana sayfasında yer alan More (…) bölümü tıklanır.
  • Açılan bölümden Settings and privacy öğesi tıklanır.
  • Açılan öğede yer alan Accesssibility, display and languages sekmesi tıklanır.
  • Sekmenin tıklanmasının ardından açılan sayfadan Languages seçilir.
  • Languages sayfasına ulaşıldığında ise Display Language bölümüne ulaşılır ve çeviri yapılacak dil seçilir.
  • Twitter dil ayarı Türkçe olarak seçilecekse diller arasından Turkish-Türkçe bulunur ve onaylanır.

Dil seçiminin yapılmasının ardından Save butonuna tıklanarak yapılan işlemin onaylanması sağlanır. Bu sayede Twitter Türkçe diline çevrilir ve Türkçe olarak kullanılmaya başlar.

Twitter Türkçe Yapma Telefon

Twitter hesabınıza web sitesi üzerinden girebileceğiniz gibi telefonunuza indirdiğiniz uygulama üzerinden de girebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamaya giriş yaptığında Twitter dilinin Türkçe olmadığını görebilirsiniz. Bu durumda Türkçe çevirisi yapmak için uygulamada yer alan Settings bölümünden yararlanmanız gerekir. Settings bölümü içerisinden Languages sekmesine ulaşarak çeviriyi yapıp uygulamayı Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter Türkçe Yapmak İçin Uygulama Gerekli Mi?

Twitter Türkçe yapmak için kullanıcılar uygulama indirip indirmemeleri gerektiğini merak ederler. Ancak dil çevirme veya dil ayarlama işleminin yapılması için kullanıcıların herhangi bir uygulamayı edinmelerine gerek yoktur. Twitter hesaplarının olması ve hesapta yer alan Settings (Ayarlar) bölümüne ulaşmaları yeterlidir.

Twitter Türkçe Yapmak Kalıcı Mı?

Twitter dil seçeneğini değiştirdiğinizde kalıcı olarak Türkçe olup olmadığını merak edebilirsiniz. Yaptığınız dil değiştirme işlemi kalıcı değildir. İstediğiniz zaman Twitter’i İngilizce, Japonya, Almanca veya diğer dillere çevirebilirsiniz. Dil çevirisi için izlemeniz gereken yok Türkçe yapmakla aynıdır. Uygulama Türkçe olduğu için Ayarlar bölümünü kullanmanız gerekir.