Twitter hesap silme

Twitter hesap silme

Twitter hesap silme işlemleri için belirli adımlar takip edilmelidir. Adımların takip edilmesi ile birlikte kullanıcı ya da kullanıcıların hesabı dakikalar içerisinde silinebilmektedirler. Hesap dondurma ile hesap silme işlemleri arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Dondurulan Twitter hesabı kullanıcı tarafından aynen olduğu gibi kullanılabilirken silinen bir Twitter hesabını tekrar kullanmak mümkün değildir. Silinen hesaba her ne kadar giriş yapmak denense de bu işlem başarısız olacaktır. Ancak dondurulan hesaba giriş yapılınca hesap direkt kullanıcı karşısına çıkabilecektir. Hesap silme işlemi ise son derece kolaydır.

Twitter hesap silme işlemi hem mobil hem de masaüstü olacak şekilde yapılabilmektedir. Masaüstü olarak anlatım yapılacak olursa işlemlerin belirli bir ilerleyişi vardır. Öncelikle kullanıcı arama motorundan Twitter sayfasını bulmalıdır. Twitter sayfasına tıklayarak gerekli bilgilerin doldurulup uygulamaya giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra ise kişi anasayfaya yönlendirilecektir. Sayfanın sağ üst köşesinde ayarlar butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklandığında ise çeşitli bölmeler ile karşılaşılacaktır. Bu bölmeler arasında bulunan ''Hesap'' kısmına tıklanmalıdır. Daha sonra en alt köşede bulunan bağlantıya tıklamak gerekmektedir. Bağlantıya tıklama sonucunda kişilerin karşısına ''Hesabımı devre dışı bırak'' seçeneği çıkmaktadır ve bu seçeneğe tıklanmalıdır. Tıklanan seçenek sonrasında ise kullanıcıların işlemlerini onaylamaları için bir sayfa açılacaktır. Twitter ise kullanıcılara 30 günlük süre vermektedir. Bu 30 günlük süre içerisinde ise hesaba tekrar giriş yapılmazsa Twitter hesabı kalıcı olarak silinmektedir.

Twitter hesap silme işlemleri yalnızca masaüstü değil mobil olarak da gerçekleşmektedir. Mobil olarak yapılacak işlemler için öncelikle Twitter uygulamasını indirmek yahut Twitter sayfasına giriş yapmak gerekmektedir. Giriş sonrasında kişilerin yönlendirildiği sayfanın sağ üst köşesinde dişli bir çark ya da kullanıcı profil resminin olduğu bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüme tıklamak gerekmektedir. Tıklanılan bölüm sonrasında ise kişilerin karşısına bir menü çıkmaktadır. Menüde yer alan ''Ayarlar'' kısmına tıklnması sonucunda yeni bir sayfa ile karşılaşılır. Yeni sayfadanın en altında ''Hesabımı devre dışı bırak'' seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe basılması ile birlikte Twitter hesabının devre dışı bırakılması hızlıca gerçekleşmektedir.