Twitter hesap dondurma

Twitter hesap dondurma

Twitter hesap dondurma işlemleri belirli adımların takip edilmesi ile beraber kolaylık ile yapılabilmektedir. Kişi ya da kişiler Twitter hesaplarını belirli bir süre dondurmak isteyebilirler. Bu ve bu gibi durumlarda ise işlemler hızlı bir biçimde gerçekleşebilmektedir. Dondurulan hesap ise hiçbir şekilde diğer kullanıcılar tarafından görülemez. Kullanıcılar kişinin hesabına mesaj atamaz, ondan bahsedemez ya da o hesabı göremez. Hesap dondurma işlemleri ise birkaç adım takibi ile yapılmaktadır.


Twitter hesap dondurma işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle kişi ya da kişilerin hesaplarına giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapılmasının ardından gerekli işlemlerin yapılmasına başlanabilmektedir. Girişin başarılı bir biçimde yapılması sonrasında Twitter kullanıcılarını anasayfaya yönlendirmektedir. Anasayfa kısmında yer alan profil simgesinin altında açılır menü bulunmaktadır. Bulunan açılır menüye tıklanması sonucunda ''Ayarlar ve gizlilik'' adı verilen bir bölüm görülmektedir. Bulunan bu bölüme tıklanması gerekmektedir. Tıklanan bölme sonrasında yeni bir sayfa açılmaktadır. Açılan sayfanın en altına bakıldığında ise ''Hesabı devre dışı bırak'' seçeneği bulunmaktadır. Bulunan bu seçeneğe tıklanması dahilinde Twitter çeşitli bilgiler istemektedir. Bu bilgiler, kişinin kendi hür iradesi ile kontrollü bir biçimde hesap dondurma hakkından yararlandığını kanıtlar niteliktedir.
 

Twitter hesap dondurma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir durum bulunmaktadır. Hesap dondurmanın belirli bir süresi bulunmaktadır. Kişi ya da kişiler adımları takip ederek ''Hesabımı devre dışı bırak'' simgesine dokunabilirler ancak bu durum yalnızca 30 gün için geçerlidir. 30 günün sonunda kişilerin hesabı kalıcı olarak silinmektedir. Bu yüzden bulunan bu 30 gün içerisinde kişiler, hesabının silinmemesini istiyorlarsa hesaba giriş yapmalıdırlar. Twitter, kullanıcılarına sunduğu bu 30 günlük süre dahilinde kullanıcılarının hesaplarına girmesini istemektedirler. Bu sayede hesap dondurulmuş olabilmektedir. 30 günün aşımı söz konusu ise hesap kalıcı olarak silinir ve bir daha giriş yapılamaz.


Twitter hesaplarını dondurmak isteyen kişilerin bu durumda dikkat etmeleri gereken konular bulunmaktadır. Hesaplarını kaybetmek istemeyen kullanıcılar hesaplarını dondurmadan önce belirtilen şartları incelemelidirler. Daha sonra işlemler gerçekleşmektedir. İşlemleri gerçekleştirirken ve daha sonrasında kişilerin herhangi bir problem yaşamamaları için belirtilen şartların kullanıcı ya da kullanıcılar tarafından okunması gerekmektedir.