Twitter Hesabını Gizleme

Twitter Hesabını Gizleme

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, milyonlarca kullanıcı tarafından haber kaynağı olarak kullanılıyor. Özellikle ülkemizde Twitter’ın kullanımı sosyal hayatı da etkiliyor. Yapılan herhangi bir yanlış paylaşımda ya da büyük bir kesmin karşı çıktığı fikirde linç yemeniz olasıdır. Bu nedenle insanların birçoğu hesaplarını gizliye alarak fikirlerini daha rahat paylaşabiliyorlar. Peki twitter hesabı nasıl gizlenir?

Hesap Gizleme

Hesap gizleme sözü instagrama ait bir tabirdir. Twitter için bu özellik tweetlerini korumaya almak olarak geçer. Tweetlerin korunmaya alınması sonrasında fikirlerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Hesap gizleme için telefon ve bilgisayarda yapılacak adımlar farklıdır. Telefondan hesabınızı gizlemek için yapmanız gereken adımlar:

  • Twitter uygulamasını açın ve telefonunuzun sol üstünde bulunan profil resminize tıklayın.
  • Açılan bölümde bulunan ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.
  • Ardından gizlilik ve güvenlik menüsüne giriş yapın.
  • Bu ekranda bulunan “Hedef kitle ve etiketleme” kısmına girerek “tweetlerini korumaya al” seçeneğini aktif edin.

Bu adımları uyguladıktan sonra profil ekranınıza girin. Eğer kullanıcı adınızın yanında bir kilit simgesi görürseniz hesabınızı başarıyla gizliye aldınız demektir. Bu adımlar hem Android hem de IOS telefonlar için geçerlidir.

Bilgisayarda Hesap Gizleme

Bilgisayardan twitter hesabınızı gizlemek telefondakine göre biraz daha farklıdır. Bilgisayardan twitter hesabınızı gizlemek için takip etmeniz gereken adımlar:

  • Twitter’a giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil resminize tıklayın.
  • Burada bulunan ayarlar ve gizlilik sekmesine basın.
  • Ardından gizlilik ve güvenlik sekmesine geçin.
  • Burada yapmanız gereken Tweet Gizliliği bölümünü bulmak.
  • Bulduktan sonra tweetini korumaya al seçeneğini aktif edin.
  • Aşağıda bulunan değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak hesabınıza tekrar giriş yapın.

Hesabınızdan çıkıp tekrar giriş yaptığınızda hesabınızın gizlendiğini göreceksiniz.

Hesap Neden Gizlenir

Genel olarak insanların hesaplarını gizlemelerinin iki nedeni vardır. Birincisi yaptıkları paylaşımların birçok insanların fikirlerine aykırı geleceğini düşünmeleridir. Tepki almamak için de hesaplarını gizlerler. Bir diğer neden ise aile veya akrabalarıdır. Twitter içerisinde paylaştıkları tweetlerin akrabaları tarafından görünmemesini isteyen insanlar hesaplarını gizler.

Gizlenen Hesapları Kimler Görür?

Gizlenen hesapların yaptığı paylaşımlar yalnızca takipçiler tarafından görülebilir. Onun haricinde herhangi bir kimse dışarıdan gizli hesapların tweetlerine erişemez. Aynı zamanda gizlenen hesapların biyografisine yazdıkları yazılarda görünmez.

Gizli Hesabın Yaptığı Yorumlar Görülür Mü?

Gizli olan hesapların gizli olmayan sayfalarda yaptıkları yorumlar sayfaya giren herkes tarafından görülür. Aynı zamanda bir paylaşımı beğendiğinizde, paylaşımın beğenenler kısmında da görünürsünüz.