Twitter Hassas İçerik Açma

Twitter Hassas İçerik Açma

Twitter uygulaması kullanan birçok kişi Twitter hassas içerik açma işlemini merak etmektedir. Twitter uygulamasında bulunan hassas içerik kategorisi içinde yer alan tweet'lerinizi yayınlamanıza ve tweetleri hassas olarak sınırlandırmanıza yarar. Bu işlev aslında varsayılan olarak kapalı şekildedir.

Twitter uygulaması herkesin paylaşımlarını herkese uygun olduğunu düşünür. Bundan dolayı da hassas içerikli olan paylaşımlarınızı herhangi biri şikâyet etmeden sizin paylaşımınızı hassas içerik olarak etiketlememiş gerekir. Eğer bu şekilde kendiniz önceden bu işlemi yaparsanız hesabınızın olası askıya alınma ya da kapatılmamasını engellemiş olursunuz.

Twitter Hassas İçerik Uyarısı Nedir?

Twitter Hassas İçerik özelliği aktif bulunurken bazı tweetler otomatik bir şekilde engellenebilir. Aslında bu özelliği Android ve İOS kullanıcıları kolaylıkla devre dışı bırakabilmektedir. Normal içerik ya da hassas içeriklerin hepsini görmek isteyen Twitter kullanıcıları ise bu hassas içerik filtresini bazı aşamaları izleyerek filtreyi kapatılabilir.

Twitter Hassas İçerik Kapatma

Hassas içerikli görmek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Önce Twitter uygulamasının sol üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklanır.
  • Orada bulunan ayarlar ve gizlilik kısmına tıklanır.
  • Daha sonrada gizlilik ve güvenlik sekmesi açılır.
  • Sonrasında karşınıza çıkan "hassas içerik içerebilecek fotoğrafları ve videoları göster " seçeneği çıkar.

Bu özellik genelde açık olarak bulunur. Eğer bu özellik kapatılırsa kısıtlanan içerikleri artık görebilirsiniz.

Twitter hassas içerik kapatma bu şekilde gerçekleşir.

Android ile Twitter Hassas İçerik Açma

Öncelikle Twitter uygulamasına girilir. Ana sayfaya erişildikten sonra ayarlar bölümüne girilir. Oradan da gizlilik ve güvenlik sekmesi açılır. Karşınıza çıkan hassas içeriğe sahip olan paylaşımları göster seçeneği seçilir ve hassas içerik açma işlemi tamamlanmış olur.

IOS Cihazlarda Twitter Hassas İçerik Açma

IOS cihazlardaysa Twitter uygulamasına girilerek Android cihazlarda uygulanan adımlar izlenir ve Twitter Hassas içerik açma işleminiz kolayca tamamlanmış olur.

 

Twitter Uygulamasından Hassas İçerik Ayarı Yapma

Twitter mobil uygulamasında bu işlem ayarını yapmanız mümkün değildir. Bu işlemi yapabilmek için Web tarayıcılarından Twitter uygulamasının sitesine girilir ve daha sonrasında bu işlemin yapılması gerekir.