Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter üzerinde mavi tik almak, birçok insan tarafından önemsenmektedir. Verification Twitter olarak da adlandırılmakta olup, hesap isimlerinin yanına eklenmektedir. Böylece kişiler hesabın kendilerine ait olduğunu gösterebilir. Böylece sahte olmadığını kesin bir şekilde gösterebilir.

Her ne kadar bir süre önce Twitter mavi tik uygulamasını askıya almış da olsa, devam etmektedir. Dolayısıyla insanlar buraya nasıl başvuru yapabileceğini de düşünmektedir. Bunun için işlemler Twitter üzerinden yapılır. Dikkat etmeniz gereken konu, üçüncü parti uygulamaların, sitelerin size bu konuda yardım etmediğidir.

Zira bazı kişiler kabul edilmeyince bu yönteme başvurabilmekte ya da aynı simgeye benzer emojiler kullanabilmektedir. Ancak ikisi de size çözüm sağlamaz. Üçüncü parti uygulamalar hesabınızı riske atarken; mavi tik emojisi fark edilebildiği için gerçek olmadığı fark edilir.

Twitter Mavi Tik Neye Göre Veriliyor?

Twitter’da mavi tik almak, özellikle fenomen olmak isteyenlerin hayalidir. Zira büyük bir tanınırlık sağlar. Twitter mavi tik 2021 içerisinde de bu sebeple incelenir.

Burada ilk olarak hesabınızın doğrulanması gerekir. Bunun için üç yöntem vardır;

  1. Resmi internet sitesi ile doğrulama
  2. Kimlik onaylama ile doğrulama
  3. Resmi e-posta adresi ile doğrulama

Mavi tik için ardından hesabınızın belirli bir tanınmışlık olması gerekir. Bu simge şu gibi kriterlere sahiptir;

  1. Hükümet
  2. Kuruluş, markalar ve şirketler
  3. Gazeteciler ve haber kuruluşları
  4. Eğlence kuruluşları ve şirketleri
  5. Spor ve oyun kuruluşları, takımları
  6. Organizatörler ve etkili kişiler

Ayrıca hesabınız aktif olmalıdır. Tam aktif olmalı, son 6 ayda giriş yapılmalı ve kurallara dikkat etmiş olması gerekir. Eğer bunları yerine getiriyorsanız, başvuru yapabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken kalıcı olmadığıdır.

Bu sebeple kurallara uyum göstermezseniz, geri alınabilmektedir.

Twitter Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekiyor?

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Twitter’da da takipçilerin büyük bir önemi vardır. Bazı özellikler belirli takipçi sayısından sonra aktif hale geldiği için mavi tik nasıl alınır için takipçi sayısı da merak edilmektedir.

Twitter’ın kendi sitesi incelendiğinde takipçi sayısı açısından eş coğrafi alan yer alan ve aktif durumda olan hesapların, ilk yüzde 0,05’lik dilimi içerisinde olma şartı görülür. Ancak bunun haricinde belirli bir takipçi şartı bulunmaz.

Dolayısıyla yukarıdaki hesaplardan birine sahipseniz, başvuru yapabilirsiniz. Eğer fenomenseniz ve hesabınız bu açıklamaya uyuyorsa, başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Twitterda Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin hatırladığı üzere bir dönemler Twitter mavi tik formu kullanarak, kişilerin başvurusunu almıştır. Ancak bu durum sonradan değiştirilmiş, böylece platforma entegre bir vaziyete sokulmuştur. Dolayısıyla başvuru artık Twitter hesabı üzerinden yapılabilmektedir.

Bunun için tek yapmanız gereken ayarlar menüsüne girerek, başvuru işlemlerini yapmadır. Haricinde herhangi bir başvuru şekli/yöntemi olmadığı için, üçüncü parti uygulamalarına dikkat etmeniz gerekir.

Twitter Mavi Tik Ne Kadar Sürede Onaylanır?

İnsanlar yaptıkları başvuruların hızlı bir şekilde onaylanmasını talep etmektedir. Bu sebeple mavi tik başvurusu yapmak isteyenler, Twitter mavi tik alma 2021 yılında ne zaman onaylanır? Sorusunu da merak etmektedir.

Ancak bunun için belirli bir süre yoktur. Başvurunuzu yaptıktan sonra tek yapmanız gereken beklemedir. Zira gerekli inceleme ardından tarafınıza dönüş yapılır. Bilmeniz gereken, kabul edilmeme gibi bir durumunu da mevcut olduğudur.

Eğer onay almazsanız hemen başvuru yapmak da olumsuz sonuçlanır. Dolayısıyla paylaşım yapmaya devam etmeniz, takipçi ve etkileşim sayınızı arttırdıktan sonra tekrar başvuru yapmanız tavsiye edilir.