Tiktok'ta Telefon Numarası Değiştirme

Tiktok'ta Telefon Numarası Değiştirme

Tiktok video içerik uygulaması, son zamanların en popüler uygulaması haline geldi. Birçok insan Tiktok hesabında eğlenceli videolar paylaşarak vakit geçiriyor. Bazıları ise sadece video izlemek amacıyla uygulamayı indiriyor.

Durum her ne olursa olsun Tiktok kullanıcılarının yaşadığı bir sorun var. Kullanıcılar hesap bilgilerindeki telefon numarası bilgisini değiştiremiyorlar. Hesaba kayıtlı telefon numarası aktif olmadığı zaman giriş yaparken sorun yaşanabilir.

Tiktok Telefon Numarası Değiştirme Neden Yapılır?

Telefon numarası güncel olmayan hesaplar bazı özelliklerden mahrum kalıyor. Özellikle ödeme veya ödüllerde kod gerektiğinde telefon numarasına mesaj gelir. Telefon numarası aktif değilse kullanıcılar bu mesajları alamazlar.

Bu durumda hesap kullanılamaz hale gelir ve kullanıcıların işlemleri kesintiye uğrar. Bu büyük bir problemdir ve kullanıcılar bazı adımları yerine getirerek eski telefon numarasını yenisiyle değiştirebilirler.

Tiktok Telefon Numarası Değiştirme İşlemleri

Tiktok hesabınızda eski numaranız kayıtlıysa ve kod alamıyorsanız endişeye kapılmayın. Güncellenen Tiktok uygulamasıyla beraber bazı ayarların yeri değişebilir. Aşağıdakileri takip ederek Tiktok telefon numarasını değiştirebilirsiniz.

  • Mevcut hesabınızın bulunduğu uygulamaya girin.
  • Ekranın en üstündeki üç notaya tıklayın.
  • Karşınızdaki ekran üzerinden "Hesabımı Yönet" sekmesine tıklayın.
  • Ardından "Telefon Numarası" kısmına tıklayın.
  • Son olarak "Değiştir" seçeneğini seçin ve güncel numarayı girin.

İşlemi bitirdiğinizde numaranız güncellenmiş olacaktır. Güncel olmayan telefon numarası sebebiyle kesintiye uğrayan işleminizi tekrar deneyin. Bu sayede işlemin başarılı olduğunu test edebilirsiniz.

Tiktok Telefon Numarası Nasıl Silinir?

Tiktok hesabınızdaki numarayı silmek istiyorsanız bunu gerçekleştirmeniz ancak değiştirmekle mümkün olur. Tek başına numaranızı silmeniz Tiktok uygulamasında yapılamaz. Bunun dışında hesabınızı silmek tek çözüm yoludur. Bunun için ekranın üst kısmındaki üş noktadan "Hesabımı Yönet" kısmına gelin. Ardından "Hesabımı Sil" seçeneğine tıklayın ve işleme devam edin. Bu sırada telefon veya e-posta doğrulaması yapmanız istenebilir. İşlem bittiğinde hesabınız silinmiş olacaktır.

Tiktok Telefon Numarası Değişmiyor Hatası

Tüm işlemleri denediniz fakat Tiktok hesabınızda numara değiştirme işlemi yapamıyorsanız destek bölümünden yardım istemelisiniz. Tiktok ile iletişime geçerek sorununuzu net bir şekilde anlatmanız gerekiyor. Bunun için hesap ayarlarına girin. Ardından "Destek" sekmesine tıkayın ve "Problemi Rapor Et" seçeneğine basın. Karşınıza çıkan ekran muhtemelen İngilizce olacaktır. İngilizce bilmiyorsanız sayfayı Türkçeye çevirin.

Sorununuza ait kategoriyi seçin. Örneğin "Telefon numarası bilgisi sorunları" seçeneği olabilir. Açıklama yazmanız gerektiği durumlarda karşınıza bir açıklama bölümü çıkacaktır. Bu ekran çıkarsa sorununuzu detaylıca anlatın ve göndererek işlemi bitirin.