Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok video paylaşım platformuna üye olabilmek için 13 yaş üstünde olmak gerekiyor. 18 yaşından küçük olan kullanıcılar, hesap oluştururken, ebeveynlerinin onay verdiğini göstermesi gerekiyor. 18 yaşından küçükler video paylaşımı yapamadığı için üyelik hesabına yazılan yaş bilgilerini değiştirmeye çalışıyorlar. Tiktok platformu 13 yaşından küçüklerin hesap oluşturmasını engellemek için sıkı tedbirler alıyor. Üyelik hesabı bilgilerini güncelleme yaparken, yaş bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapılamıyor.

Tiktok Hesabı Yaş Bilgilerini Değiştirme

Tiktok kullanıcıları, profil bilgileri bölümünden yaş değiştirme işlemlerini yapamıyorlar. Tiktok sistemleri buna izin vermiyor. İlk hesap oluştururken yaş bilgisini rastgele yazanlar, daha sonra canlı yayın yapabilmek için 16 yaş üzerinde, hediye alma için 18 ve üstü yaşlarda olmaları gerektiğini öğrenebiliyor. Gerçek yaş bilgilerini girmek isteyenler, tiktok ile iletişime geçerek, kimlik bilgilerini göndererek gerçek yaş bilgileri ile güncelleme yapılmasını sağlayabilir.

Yaş Bilgileri Değiştirme İşlemleri

Tiktok hesabında yaş değiştirme işlemlerini yapmak isteyenler, şu işlem adımlarını takip ederek güncelleme yapabilirler.

  • Ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapmak,
  • Bir problemi rapor et bölümünü seçmek,
  • Hesap ve profil seçeneğini seçmek,
  • Profil düzenle ve diğer seçeneklerine dokunmak,
  • İtirazları yazmak ve talep durumunda kimlik fotokopisini eklemek,

Bu işlem adımları ile yanlış yazdığınız yaş bilgisini düzeltir ve 18 yaşından büyükseniz tüm hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktokta Neden Yaş Değiştirme Yapılır?

Birçok kullanıcı sosyal medya platformlarında hesap oluştururken gerçek kimlik bilgilerini kullanmamaktadır. Tiktok bazı hizmetlerinde katı kurallar uyguluyor. Canlı yayın başlatmak ve hediye alma yapabilmek için belirli yaş sınırlarına uyulması gerekiyor. Hizmetlerden faydalanabilmek için yaş bilgilerinde değişiklik yapmaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Tiktok Canlı Yayın Başlatma Yaş Sınırı

Tiktok video paylaşım platformunda kullanıcılar 16 yaşından büyük olduğunda canlı yayın başlatabiliyor. 16 yaşından küçükler canlı yayın yapamıyor, 13 yaşından küçüklerde üyelik oluşturamıyorlar.

Tiktok’tan Para Kazanılır Mı?

Tiktok hesabı oluşturanlar, canlı yayın yoluyla bağış alarak ya da pazarlama ajansı oluşturarak para kazanma yollarını deneyebiliyorlar. Bu işlemlerin yapılabilmesi için 18 yaşından büyük olma şartı aranıyor. Üyelik bilgisindeki yaşı 18’den küçük olanlar çeşitli yöntemlerle yaşlarını büyük gösterebiliyor.

Tiktok’da Yaşı Büyük Göstermek

Tiktok hesap kurallarına göre yaş sınırı altında olanlar bazı hizmetlerden faydalanabilmek için 18 yaşından büyük aile bireylerinin kimliklerini kullanarak hesap oluşturabiliyor. Bunun tespiti zor olduğu için birçok kullanıcı yaş değiştirme ya da olduğundan büyük gösterme işlemlerinde bu yöntemi kullanıyor.