TikTok Video Silme

TikTok Video Silme

TikTok her gün yeni kullanıcılar arasında eklemektedir. Bu nedenle TikTok video silme birçok kişi tarafından incelenir. Her ne kadar basit de olsa, yeni bir hesap çoğu işlemin nasıl yapıldığını büyük bir merakla karşılayabilir. 

TikTok’ta videoların silinmesinin farklı nedenleri vardır. Eğer TikTok topluluk kurallarına aykırı bir şey görmüşseniz, kaldırmanız hesabınızın ceza almaması için çok önemlidir. Bir sorun yoksa ama görünmesini istemediğiniz bir şey de karede bulunuyorsa bu durumda beğeni, izlenme kaybetmemek için silmek mantıklıdır.

Ayrıca bazen çok eski videolar da silinmek istenebilir. Amacınız ne olursa olsun TikTok hesabınız üzerinden her videoyu kaldırma imkânı sunar.


TikTok Video Nasıl Silinir?


TikTok üzerinde yeni veya daha yüklediğiniz bir videoyu istediğiniz zaman silmeniz mümkündür. Bunun için sadece şu işlemleri takip etmeniz gerekir;

TikTok aplikasyonuna girin.
Kullanıcı bilgilerinizle hesabınızda oturum açın.
Alt bölümden ben ekranına gelin.
Silmek istediğiniz videoya dokunarak açın.
Alt kısımdan ok tuşuna dokunun.

Ardından sadece sil dedikten sonra videoyu kaldıra dokunmanız gerekir. Böylece tüm işlemler hızlı bir şekilde tamamlanır. Eğer toplu yapmak istiyorsanız bazı aplikasyon ve siteler de vardır. Ancak bunlar şifrenizi talep edeceği için güvenli değildir ve dikkatli hareket etmeniz önerilir.


TikTok’ta Başkasının Videosu Nasıl Silinir?


Bilindiği üzere TikTok kullanıcılara videoları indirme seçeneği sunar. Her ne kadar devre dışı bırakılabilse de bunu yapmayan kişiler videolarının çalındığını görebilmektedir. Bu nedenle TikTok başkasının videosunu silme sıkça sorulan sorular arasındır. 

Aynı zamanda topluluk kurallarına aykırı video görülmüşse de bu geçerlidir. Ancak bir başkasının videosunu silmek için hesabınıza doğrudan erişmeniz, yani kullanıcı adını ve şifresini bilmeniz gerekir. Aksi durumda sadece TikTok bu hakkı bulundurur.

Ancak kullanıcı olarak her videoyu şikâyet etmek suretiyle bildirebilirsiniz. Eğer şu işlemleri yaparsanız dakikalar içinde tamamlayabilirsiniz;

TikTok ağına giriş yapın.
Hesabınız kapalıysa oturum açın.
Silinmesini istediğiniz videoyu açın.
Sağ alt köşedeki paylaş üzerine dokunun.
Report seçeneğine dokunun.
Ekrandan bir neden seçin.
İsterseniz görüntü ekleyin. Ardından da yazı yazın.

Ardından tek yapmanız gereken göndermedir. TikTok yetkilileri bundan sonra inceleme yapacak, eğer haklıysanız hemen kaldıracaktır. Aynı zaman hesabı askıya alma gibi işlemler de yapabilir.


TikTok’ta Beğenilen Videolar Nasıl Silinir?


Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok üzerinde de kullanıcılar sevdiği içeriklere beğeni atabilmektedir. Ancak birçok sebeple insanlar like attığı içeriklerin görülmesini istemez. Zira onu takip edenler ya da beğenileri genel olarak inceleyenler buna rahatlıkla erişebilir.

Bu nedenle TikTok beğendiğim videoları silme bunu istemeyen kişiler tarafından sıkça sorulan bir durumdur. Eğer aşağıdaki işlemleri yaparsanız konuya bir son getirebilirsiniz;

TikTok uygulamasına girin ve hesabınızda oturum açın.
Ben sekmesine geldikten sonra sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
Ayarlar ve gizlilik üzerinden gizlilik seneğine dokunun.
Ardından beğenileriniz kimlerin görebileceğini ifade eden opsiyonu istediğiniz gibi seçin.
Ardından kaydederek, insanların beğenilerinizi görmesini engelleyebilirsiniz.


TikTok Videolarım Taslaklarda Duruyor?


TikTok videosu çeken birçok kişi tüm düzenlemeleri yapmasında rağmen, kendisi yapmaksızın videosunun taslaklara kaydedildiğini, paylaşılmadığını belirtmektedir. Birçok kez denenmesine rağmen çözülmediği de açıklanmaktadır. 

Bunun temel nedeni içeriklerinize bir başka kullanıcın spam atması yahut şikâyet etmesidir. Aynı zamanda önceki videolarınız kimse tarafından beğeni almamışsa veya TikTok topluluk kurallarına uyum göstermemişse de yaşanmaktadır.

Eğer TikTok neden video taslaklara kaydedildi diyorsanız cevabı bu şekildedir. Düzeltmek için videolarınızın kalitesini arttırmanız gerekir. 


TikTok’ta Silinen Videolar Nasıl Kurtarılır?


TikTok üzerinde birçok kişi videosunu yanlışlıkla silmekte ya da işlemden sonra pişman olmaktadır. Bu nedenle silinen videonun nasıl geri getirileceği oldukça önemlidir. Burada ilk olarak hesabınızın çöp kutusuna bakmanız gerekir. Zira silinenler bir süre burada kalır.

Ancak burada bulunmuyorsa kalıcı olarak silindiği anlamını taşır. Bu durumda tek çözüm videoyu geri kurtarmadır. Bunun için veri kurtarma programları ile bilgisayar ya da telefonunuzu taratmadır. Böylece çektiğiniz paylaşım geri kurtarılabilir.

Ama bunun için hızlı olmanız gerekir. Zira üzerine dosya yazılmışsa kurtarma mümkün değildir.


TikTok Videolarından Filigran Nasıl Silinir?


Filigranlar birçok kişi tarafından video izleme kalitesini bozan bir etmen olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca videonun sahipleri de kendi videoları bile olsa farklı platformdan paylaşırken altta filigran olmasını talep etmez.

Bu nedenle TikTok video yazısı silme birçok kişi tarafından merakla incelenir. Burada kullanabileceğiniz bazı site, uygulama ve eklentiler şu şekildedir;

SSSTik.IO
Downloaderi.com
Snaptik.app
Video Downloader for TikTok 
TT Downloader
Expertsphp.com

Bunların hepsi videoları filigran olmadan cihaza indirmenize yardımcı olur. İsterseniz siteden hizmet verenleri kullanabilir, dilerseniz uygulama indirerek istediğiniz zaman pratik bir kullanım bulabilirsiniz. Tümünü inceleyerek size çözüm sunanı hemen keşfedebilirsiniz.