TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok üzerinden para kazanmak birçok kişinin hayalidir. Zira TikTok’ta nasıl para kazanılır günümüzde en çok sorulan konular arasındadır. Bunun ilk seçenek canlı yayın açmadır. Zira böylece kişiler size bağış atabilir.

Gerekli şartları taşıyan herkes canlı yayın açabilmekte olup, bunun için para ödemeniz gerekmez. Aşağıdaki işlemleri uygulamak, canlı yayın için yeterlidir;

 1. TikTok platformuna giriş yapın.
 2. Kullanıcı adı şifrenizle giriş yaptıktan sonra, ana ekranda artı sembolüne dokunun.
 3. Kaydet seçeneği altındaki canlı butonuna dokunun.
 4. Başlık koyduktan sonra canlı yayına geçin.

Ardından tek yapmanız gereken performansınızı sergilemedir. Takipçileriniz kendi isteğine göre bağış atmaktadır. İkinci para kazanma yöntemi ise firmaların reklamını almadır. Burada videolarınızda bir firmanın ürününe yer verip tanıtarak, para kazanmanız mümkündür.

TikTok’ta Ne Kadar Para Kazanılıyor?

Para kazanmanın büyük yöntemi vardır. Teknoloji geliştikçe bunun da yolları gelişmektedir. Her ne kadar önceleri düşünülmese de, sosyal medyadan gelir elde etmek mümkündür. Bu sebeple TikTok’tan nasıl para kazanılır 2021 sorusunun yanı sırada kazanç miktarı da sorulur.

Burada öncelikle, başlangıçta sizi tatmin etmeyecek oranların olduğundan bahsedilmelidir. Ancak tanındıkça ve kendinizi gösterdikçe, aldığınız para da yükselir. Ancak kesin rakamlar bulunmaz. Takipçilerinizi, aldığınız beğenileri arttırmak daha fazla kazandırır.

Canlı yayınlar tahmin edilemeyecek olsa da, hesabınızı başarılı bir şekilde öne çıkardıktan sonra aldığınız reklamlardan daha fazla kazanabilirsiniz.

TikTok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

TikTok içerisinde para kazanmak için ilk seçeneğiniz canlı yayınlardır. Bunları açabilmek için tek yapmanız gereken yukarıdaki işlemleri takip etmedir. Ancak 1000 takipçiniz yoksa bunu yapmanız imkânsızdır.

Eğer yeterli takipçiniz yoksa şu gibi işlemleri takip ederek artış görebilirsiniz;

 1. Kaliteli videolar paylaşmak
 2. Etiketler kullanmak
 3. Düzenli paylaşımlar gerçekleştirmek
 4. Özgün paylaşımlar hazırlamak
 5. TikTok trendlerini takip ederek buna uyum sağlamak

Firmalardan reklam alarak para kazanmak istiyorsanız, bunun için herhangi bir takipçi şartı bulunmaz. Ancak ne kadar yüksekse o kadar olumludur.

Zira firmalar TikTok fenomenlerine, yüksek takipçisi olan kişilere tanıtım vererek; daha fazla satmaya çalışmaktadır. TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir? Sorusu için yetersiz istatistiğiniz varsa, bunun anlamı reklamı yeterli kişiye ulaştıramayacağınızdır.

TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır?

TikTok üzerinde takipçi arttırmak, para kazanmanın da anahtarıdır. Bu sebeple TikTok’tan nasıl para kazanılır 2021 için planlı paylaşımlar gerekir. Zira her ne kadar platform her gün yoğun kullanılıyor olsa da, bu insanların her zaman takip edip, beğendiğini göstermez.

Dolayısıyla insanların hangi saatlerde aktif olduğunu bilmeniz; buna uygun paylaşımlar yapmanız gerekir. Örneğin öğlen saatlerinde insanlar işte olduğu için alacağınız verimler de düşük olacaktır. Buna karşılık sabah saatleri ve akşam vakitlerinde tercih ederseniz, daha fazla takipçi alabilirsiniz. Bkz : https://www.e-takip.com.tr/tiktok/takipci-satin-al/

Takipçi arttırmak için videolarınızı da oluşturmadan önce edit yapmanız önerilir. Her ne kadar TikTok efekt sunsa da, bunlar kısıtlıdır ve herkes tarafından alışılmıştır. Dolayısıyla değişik efektleri kullanmanıza olanak tanıyan aplikasyonlar insanların ilgisini çekmenizi sağlar. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Adobe Premiere Pro
 2. Windows Movie Maker
 3. Vegas Pro
 4. Final Cut Pro
 5. Avid Media Composer
 6. VirtualDub
 7. DaVinci Resolve
 8. VSDC Free Video Editor
 9. VideoPad Video Editor
 10. Lightworks

Video düzenleme programı olan bu seçenekler hem küçük hataları düzeltmenize; hem de farklı efektleri kullanmanızı sağlar. Bu şekilde daha ilgi çekici videolar oluşturabilir, takipçi toplayabilirsiniz.