TikTok’ta Keşfet’e Düşme

TikTok’ta Keşfet’e Düşme

TikTok keşfet üzerinde platformun en sevilen videoları yer almaktadır. Birçok kişi paylaşımlarını buraya taşımak istediği için TikTok keşfet hilesi de dâhil birçok seçenek aranmaktadır. Ancak burada temel olarak paylaşımlarınızın kalitesine dikkat etmeniz gerekir.

Keşfet’e çıkmak hesabınıza büyük bir prestij kazandıracaktır. Zira burada bulunan hesaplar üyeler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Böylece beğeniler, izlenmeler, takipçiler de çoğalmaktadır. Eğer siz de buraya çıkmak istiyorsanız şu gibi maddelere özen göstermeniz en büyük şarttır;

 1. Canlı Yayınlar Açmak
 2. Düetler Yapmak
 3. Planlı Paylaşım Yapmak
 4. Kaliteli Videolar Çekmek
 5. Özgün Olmak
 6. Trendleri Takip Etmek
 7. Etiket Kullanmak

Böylece paylaşımlarınızın keşfet ekranına çıkması oldukça kolaydır.

1. Canlı Yayınlar Açmak

TikTok üzerinde bulunan canlı yayınlar kullanıcılar tarafından sevgiyle takip edilmektedir. 1000 takipçide kullanılabilen bu özelliği doğru bir şekilde değerlendirirseniz, çok büyük bir ilgi toplayabilirsiniz.

Zira kişiler sizin performansınızı sevmişse hesabınızla daha yakından ilgilenmeye başlayacak, paylaşımlarınıza etkileşimler bırakacaktır. Böylece TikTok keşfet’e düşme uygulaması olmaksızın üst sıralara çıkabilirsiniz.

2. Düetler Yapmak

TikTok birçok özellik bulundurur. Kişilerin ikili video çekmesi yönünde herhangi bir olmasa da, kullanıcılar bir hata olarak tek başına çalışarak keşfet’e çıkma, popüler olma çabasındadır. Ancak işbirlikleri sadece karşı tarafa değil, size de yarayacak bir durumdur. Dolayısıyla TikTok keşfet hilesi yerine düetler büyük bir ilgi toplayacaktır.

Zira burada beğeniler sadece sizin hayranlarınızdan değil, karşı taraftan da alınır. Böylece beğeni ve izlenme 2-3 katına çıkacağı için büyük bir fırsat elde edilir. Eğer düet yaptığınız kişiyi doğru seçerseniz, kısa sürede keşfet’e çıkmanız, böylece tanınmaya başlamanız mümkündür.

3. Planlı Paylaşım Yapmak

TikTok içerisinde en büyük yapılan hata zamansız paylaşımlardır. Kişiler videoyu tamamlayınca ya kontrol etmeden ya da saate bakmadan yapar. Ancak bilinmeyen bir konu keşfet’e çıkan videoların özellikle ilk saatlerinde çok beğeni almasının şart olduğudur.

Bu nedenle harika bir video bile yapsanız, TikTok keşfete düşme saatleri konusunda inceleme gerçekleştirmezseniz alacağınız etkileşim minimum olacak, bunun sonucunda keşfet ekranlarına taşınmayacaktır.

İnsanların TikTok’u en fazla kullandığı saatler kalkma civarı ve akşam eve geldikten sonradır. Dolayısıyla sabah 7-9 arasında, akşam da 8 ve ardından yapacağınız paylaşımlar daha fazla ses getirecektir.

Zira birçok insan kalktığında çoğu zaman yataktan da kalkmadan sosyal medyaya bakar. Ardından günlük hayat başladığı için işte platforma girse bile izleme, beğeni oranları minimuma düşer.

4. Kaliteli Videolar Çekmek

TikTok’ta her kullanıcı izlediği videoların kaliteli olmasını ister. Böylece beğeni oranları da yükselir. Bunların sonucunda keşfete çıkmak mümkündür. Bunun için şu gibi maddelere önem vermeniz şarttır;

 1. Videoların nasıl olacağına karar verilmelidir.
 2. Görüntü karesine girenler kontrol edilmeli, olumsuz etmenler kaldırılmalıdır.
 3. Videonun gece mi gündüz çekileceğine karar verilmelidir.
 4. Konuşma yapılacaksa cümleler dikkatli, kısa ve öz olmalıdır.
 5. Video yüksek çözünürlükte olmalıdır.

Bunlara dikkat ederseniz takipçilerinize daha ilgi çekici paylaşımlar sunabilirsiniz. Böylece izlenme ve beğenileri arttırabilir, keşfete çıkabilirsiniz.

5. Özgün Olmak

Her sosyal medya platformunda adınızı duyurmak istiyorsanız özgün ve orijinal olmanız gerekir. Zira farklı kullanıcıları taklit etmek sadece onların daha fazla tanınmasına yardım eder. Üstelik kopya içerik yapan birçok hesap da vardır.

Bu nedenle TikTok’ta keşfete düşme saati konusunda ek olarak orijinallik ve özgünlük de gerekir. Bu madde yoksa tüm TikTok kullanıcıları aktif de olsa keşfete çıkamazsınız. Eğer bir videoyu sevmişseniz onun fikri üzerinden hareket edip, kendi özgün içeriğinizi oluşturmanız gerekir.

Ayrıca önceki çektiğiniz konuları tekrarlamak yerine yeni paylaşımlar yapmanız şarttır.

6. Trendleri Takip Etmek

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok da kendi trendlerine sahiptir ve bunları takip etmek daha fazla beğeni almanızı sağlar. Zira insanlar geçmiş modaları, içerikleri özgün bile olsa görmek istemez.

Bunun yerine son trendlere uygun paylaşım yapmak, ilgilerini üzerinize çekmenize yardım eder. Böylece izlenme ve beğenileri arttırabilir, kısa sürede keşfet’e çıkabilirsiniz.

7. Etiket Kullanmak

,Etiketler sizi takip etmeyen kişilere de ulaşmanızı mümkün kılar. TikTok’ta keşfete düşmek etiketler 2021 böylece beğeni ev izlenmeleri arttırarak, keşfete çıkmanızı olası hale getirir. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. #komikvideolar
 2. #mizah
 3. #eğlence
 4. #komeditürkiye
 5. #eğlencelivideolar
 6. #mizahturkey
 7. #montaj
 8. #güldürenvideolar
 9. #yemektarifi
 10. #türkyemekleri
 11. #yemektarifi
 12. #yemekvideosu
 13. #yemek
 14. #kahvaltı
 15. #öğleyemeği
 16. #akşamyemeği
 17. #pubgturkiye
 18. #türkiyepubg
 19. #komikpubgvideosu
 20. #pubgmobiletürkiye
 21. #papcivideoları
 22. #papci
 23. #gamevideos
 24. #games

Bu etiketler keşfete düşmenizi daha da hızlandıracaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu hangilerini kullandığınızdır. Attığınız etiketlerin tümü video ile ilgili olmalıdır. Zira TikTok bunların doğruluğuna bakmakta, uygun değilse ceza verebilmektedir.

Dolayısıyla rastgele atmak yerine önceden kontrol ederseniz, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz