TikTok Para Hesaplama

TikTok Para Hesaplama

TikTok günümüzde birçok kullanıcı tarafından para kazanmak için kullanılmaktadır. İnsanlar aylık ne kadar kazanabileceklerini merak ettikleri için TikTok aylık kazanç birçok insan tarafından yoğun şekilde araştırılmaktadır.


TikTok üzerinden para kazanmak istiyorsanız bunun iki yolu vardır. İlki canlı yayınlardır. Bir yayın açtığınızda izleyiciler isterlerse diledikleri kadar bağış yapabilir. Ancak canlı yayınları kullanabilmek için ilk önce 1000 takipçiniz olmalıdır. Performansınız ne kadar iyiyse, aldığınız bağışlar, böylece kazancınız da artacaktır.


İkinci para kazanma yolu ise influencer olmaktır. Böylece sponsorluklardan, reklamlardan para kazanmanız mümkündür. Ancak her ay ne kadar kazanacağınız her iki yöntemde de sabit değildir. Bazı aylar çok yüksek meblağlar olabilirken, çok düştüğü zamanlar da vardır.


TikTok Canlı Yayınlardan Ne Kadar Kazanılır?


Her insan için para kazanmak önemlidir. Günümüzde bunun birçok yolu olup, bir tanesi de TikTok kullanmadır. İnsanlara video çekerek, konuşarak para kazanmak ilgi çekici geldiği için her geçen gün kullanıcılar arasında bu istek yayılmaktadır. 


Eğer platformdan ne kadar kazanabileceğinizi merak ediyorsanız, canlı yayınlardan elde edebileceğiniz bağışlarla şu kadar kazanabilirsiniz;


Nazar boncuğu: Satış fiyatı 20 kuruş
Kalp: Satış fiyatı 45 kuruş
Panda: Satış fiyatı 20 kuruş
Gül: Satış fiyatı 40 kuruş
Çay: Satış fiyatı 2 Türk Lirası
TikTok yeteneği: Satış fiyatı 10 Türk Lirası
Sun Cream: Satış fiyatı 2 Türk Lirası
Baklava: Satış fiyatı 80 kuruş
Asa: Satış fiyatı 7 Türk Lirası
Ayıcık: Satış fiyatı 4.30 Türk Lirası
Big Love: Satış Fiyatı 1 Türk Lirası
Yüzük: Satış fiyatı 12 Türk Lirası
Ud: Satış fiyatı 12 Türk Lirası
Rainbow: Satış fiyatı 4.30 Türk Lirası
Merhaba: Satış fiyatı: 45 kuruş
Lale: Satış fiyatı 8.5 Türk Lirası
Öpücük: Satış fiyatı 7 Türk Lirası
Finger Hearth: Satış fiyatı 20 kuruş
Legendary: Satış fiyatı 43 Türk Lirası
Para Yağmuru: Satış fiyatı 65 Türk Lirası
Yat: Satış fiyatı 350 Türk Lirası
Good Night: Satış fiyatı 45 kuruş
Carousel: Satış fiyatı 90 Türk Lirası
Spor Araba: Satış fiyatı 1.500 Türk Lirası
Unicorn: Satış fiyatı 200 Türk Lirası
Concert: Satış fiyatı 20 Türk Lirası
Görkemli şato: Satış fiyatı 900 Türk Lirası
Sunglasses: Satış fiyatı 8 Türk Lirası
Love Balon: Satış fiyatı 30 Türk Lirası


Eğer TikTok para hesaplayıcı arıyorsanız, canlı yayın bağışlarınızdan ne kadar alabileceğinizi buna göre hesaplayabilirsiniz. Ancak izleyenler istediği hediyeyi atabileceği için kesin rakamlardan bahsedilemez. 


TikTok Sponsorluklarıyla Ne Kadar Kazanılır? 


TikTok üzerinde birçok kişi bir markanın sponsorluğunu üzerine almak ister. Böylece attığı videolar için kendine bir maddi kaynak bulunabilir. Ancak burada bilmeniz gereken ilk şey, sponsorluk alabilmek için influencer olmanız ve takipçi sayınızın çok yüksek bulunmasıdır.


Zira sponsorların temel amacı kendin, markasını tanıtabilmektir. Bunun için yüksek bir hitap kitlesi olan influencer kaçırılmaz bir reklam aracıdır. Eğer istatistikleriniz yetersizse, bunun anlamı doğrudan firmaya bir getiri yapmayacağınızdır.


İkinci bilmeniz gereken şey de para konusudur. Her ne kadar çok fazla kazanmanız mümkün de olsa TikTok para hesaplama influencer için herhangi bir bilgi bulunmaz. Çünkü bu tür anlaşmalar kişi ve firma arasındadır.


Ayrıca her anlaşma özgündür. Dolayısıyla kazanç kişiden kişiye göre farklılaşır. Ancak yüksek takipçilerin, daha fazla kazandırdığı söylenebilir.


TikTok Reklamlarıyla Ne Kadar Kazanılır?


TikTok aracılığıyla para kazanmak isteyen birçok kişinin ilk araştırdığı konu reklamdır. Zira ürün tanıtımı yaparak gelir elde etmek, oldukça ilgi çekici gelmektedir. Üstelik elde edilen kazanç TikTok canlı yayın kazanç hesaplama ile kıyaslandığında daha fazladır.


Bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız, istediğiniz bir firmaya mesaj atarak reklamlarını yapmak istediğinizi söylemeniz gerekir. Eğer çok tanınan bir hesapsanız, onlar da size yazabilir. Ardından yeterli büyüklükte bir hesapsanız, size reklam verilmesi kabul edilebilir.


Ardından yalnızca size söylenen ürünleri tanıtmanız gerekir. Bu firmadan firmaya farklılaşır. Ancak maddi olarak kesin rakamların bilinmediğinden de bahsedilmelidir. Burada da sponsorlukta olduğu gibi anlaşma yapılır. Her projede teklif edilen meblağ farklılaşır. Ancak takipçi sayınız daha fazlaysa, elde ettiğiniz miktar da o kadar yükselecektir.


TikTok Ne Kadar Para Verir?


Para kazanmak isteyen birçok kişi, bunun TikTok tarafından ödendiğini düşünür. Bu nedenle TikTok ne kadar para veriyor gibi sorular da sıklıkla sorulur. Ancak bu sosyal medya platformunun resmi bir personeli değilseniz, TikTok influencer da dâhil kullanıcılara para ödemez.


Canlı yayınlarda kişiye aktarılan parayı firma değil, izleyici verir. TikTok sadece bir kesinti yaparak bunu aktarır. Sponsorluk ve reklamlarda ise size ödemeyi doğrudan iletişim kurduğunuz firma gerçekleştirir. Dolayısıyla buna göre hareket etmeniz şarttır.