Nasıl YouTuber Olunur

Nasıl YouTuber Olunur

YouTube günümüzde en popüler video izleme platformudur. İçerisinde çok sayıda YouTuber vardır ve her gün milyonlarca paylaşım yapılır. Nasıl YouTuber olunur 2021 de bu nedenle her yıl sorulan sorular arasındadır.

Bunun temel sebebi maddi bir kaynak sunmasıdır. Zira gerekli şartları yerine getirdikten sonra, YouTuber’lar gelir elde edebilmektedir. Teknolojinin de gelişmesiyle beraber, bu konuma gelmek isteyen kişilerin sayıda da yükselmektedir.

Her ne kadar zor olarak düşünülse de, YouTuber olmak aslında çok kolaydır. Ancak para kazanabilmek için gerekli istatistiklere varmak ve bunları koruyup arttırabilmek oldukça zordur. Dolayısıyla her gün büyük bir vakit ayırmanız ve çaba sarf etmeniz gerekir.  

Nasıl YouTube Kanalı Açılır?

YouTube her gün milyonlarca yeni kişi tarafından kullanılır. Onlar da para kazanmak istediği için Nasıl YouTube kanalı açılır? Sorusu sıkça yöneltilmektedir. Bunun için gerekli işlemler oldukça kolay olup, şu maddeler takip edilmelidir;

  1. https://www.youtube.com/ adresine giriş yapın.
  2. Sağ üstten profilinize dokunarak kanal oluştur butonunu kullanın.
  3. Kanal oluşturmak için işlemleri yapın.
  4. Her şeyi kontrol ederek, doğruysa işlemleri sonlandırın.

Böylece tüm işlemler başarılı bir şekilde sonlandırılır. Bunun için ek bir ücret gerektirmemekte olup, saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Ardından hemen video yükleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, üyelik için Google hesabının gerektiğidir. Eğer yoksa bir tane açmanız da şarttır.

YouTuber Olmak İçin Kaç Abone Gerekir?

YouTuber, bu platform içerisinde video paylaşan kişilere denilmektedir. Dolayısıyla bir kanal oluşturduktan sonra, abone gerekmeden YouTuber olabilirsiniz. Ancak bunun üzerinden para kazanmak istiyorsanız 1000 abone, son 12 ayda 4000 saat üzerinde izlenme alma, AdSense hesabı olma, etkin Topluluk Kuralları İhtarı olmaması gibi şartlar vardır.

Eğer başvurmak istiyorsanız, bunları ve diğer maddeleri yerine getirmeniz şarttır. Aksi halde İş Ortaklığı Programına başvurulamaz. Bu durumda para kazanmanız da güçleşir. Zira reklam geliri elde edilemez.

Her ne kadar teorik olarak firmaların reklamlarını alıp tanıtım yapabilecek de olsanız, 1000 takipçiniz bile yoksa şirketler tanıtımlarını güzel ve etkili yapacağınızı; yapsanız bile iyi sonuç getireceğinizi düşünmez. 

Dolayısıyla sıfırdan YouTuber olmak kolay olsa da, abonelerinizi arttırmanız gerekir. Bunun için şu gibi maddelere dikkat edilmelidir;

  1. Videolarda düzgün bir dil kullanmak
  2. Kaliteli videolar çekmek
  3. Her video konusunu tam anlamıyla anlatmak
  4. Özgün olmak
  5. Video düzenlemesi yapmak

Böylece abonelerinizi arttırabilirsiniz. Ancak bu yavaş bir süreç olduğu için, sabırlı olmanız gerekir.

YouTube Kanalı Ne Kadar Kazanıyor?

YouTuber olmak isteyenler, ne kadar kazanabileceklerini de merak eder. Zira YouTube’da nasıl ünlü olunur? Ardından ikinci en çok sorulan ne kadar para kazanıldığıdır. Ancak bu konuda standart ücretler yoktur.

Zira her kanalın takipçi sayısı ve aldığı etkileşim farklıdır. Dolayısıyla İş Ortaklığından aylık aldıkları farklılaşır. Buna ek olarak izlenmelerin artması veya azalması da kazancı etkiler. Reklam anlaşmaları da YouTuber ile firma arasında olduğu için ne kadar gelir kazandırdığı bilinmez.

Ancak daha başarılı YouTuber’lar, reklam gelirlerinden de daha fazla kazanmaktadır.

YouTube 1 Milyon İzlenmeye Ne Kadar Para Veriyor?

YouTube üzerinde 1 milyon izlenmenin ne kadar kazandırdığı büyük bir soru işaretidir. Burada öncelikle kesin bir rakamın yine de olmadığı bilinmelidir. Dolayısıyla bir ay fazla, diğer az daha az kazanma durumları vardır.

Ancak genel hatlarıyla 1 milyon görüntüleme alan bir video 2 ile 40 bin Dolar arasında bir gelir sunabilmektedir.

Youtube Gerçek Abone Satıl Al        -       Youtube İzlenme Satın Al       -      Youtube Beğeni Satın Al