İphone Uygulama Gizleme

İphone Uygulama Gizleme

Apple her geçen gün daha iyi bir kullanıcı deneyimi yakalamak için yeni özellikler geliştiriyor. Son dönemde çıkan yeni bir özellik İphone kullanıcılarının meraklanmasına yol açtı. Bu uygulama birçok kişi için faydalı olabilecek niteliktedir. Ana ekranı düzenlemek ve karmaşıklığı ortadan kaldırmak gibi amaçlar taşıyor. Bu özelliği nasıl kullanabileceğinizden ve ne işe yaradığından biraz bahsedeceğiz.

İphone Uygulama Gizleme Nedir?

İphone uygulama gizleme özelliği şu anda sadece İOS 10 ve üzerindeki işletim sistemlerinde mevcuttur. Telefonunuz bu sürümde değilse uygulama gizleme özelliğini aktif etmeniz mümkün değildir. İlk olarak güncek bir sürüme sahip olmalısınız. Bu özellik sayesinde çok sık kullanmadığınız uygulamaları ana ekrandan kaldırarak arşive taşıyabilirsiniz. Bu sayede ana ekrandaki karışıklığın önüne geçmek mümkün olur.

İphone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

İphone uygulama gizleme özelliğini kullanabilmek için İOS 10 ve üzeri bir işletim sistemine sahip olmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım ardından aşağıdaki adımları takip ederek dilediğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz.

  • İlk olarak ana ekrana gelin.
  • Gizlemek istediğiniz uygulamaya basılı tutun.
  • Çıkan seçeneklerden "Uygulamayı Sil" seçeneğini seçin.
  • Ardından "Ana Ekrandan Sil" seçeneğini seçin.

Bu işlemin ardından uygulama silinmiş gibi gözükecektir. Fakat silinmediğini ve arşive gittiğiniz görebilirsiniz. Bunun için ana ekranın en sağdaki sayfasına gidin. Burası arşiv kısmıdır ve gizlediğiniz tüm uygulamalar burada gözükmeye devam edecektir.

İphone Uygulama Gizleme Ne İşe Yarar?

İphone uygulama gizleme özelliği bazı insanlar için gereksiz olabilir. Fakat bazı insanlar iş gereği birçok uygulamayı kullanmak zorunda kalabilirler. Bu durumda büyük bir uygulama yığını ortaya çıkar. Gizleme özelliği sayesinde sık kullanmadığınız uygulamaları arşive kaldırmanız mantıklı olacaktır. İhtiyaç duyduğunuz zaman arşive gelerek uygulamayı bulabilirsiniz.

İphone Uygulama Arşivi Düzenleme Nedir?

İphone uygulama arşivini yeni güncellemeyle beraber çıkardı. Uygulamalarınızın tamamı burada listelenir. Uygulama gizleme özelliği sayesinde ana ekrandan kaldırdığınız tüm uygulamalar burada kalmaya devam edecektir. Ayrıca arşiv kısmındaki uygulamalar akıllı bir şekilde kategorize edildiği için daha düzenli bir ana ekrana sahip olacaksınız. Uygulama arşivini görme için ana sayfadan en sağdaki sekmeye gidebilirsiniz.