İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

İphone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

İphone modellerinde yer alan ''Uygulama Arşivi'' özelliği ile kolayca uygulamaları düzenleyebilir, silinen uygulamaları da geri getirebilirsiniz. İphone telefonların ana ekranında yer alan uygulamalar silindiği zaman veriler de kaybolur. Ancak silinen uygulamaları geri getirmek de mümkün. Bu veriler sonsuza dek kaybolmaz.

En Son Silinen Uygulamaları Geri Getirme

En son sildiğiniz uygulamaları geri getirmek için, App Store açılır ve profil kısmına girilerek ''Tümü'' seçeneği seçilir. Bu kısımda hesabınızda bulunan tüm uygulamaları kolay bir şekilde görebilirsiniz. Silinen uygulamalar da bu kısımda gözükür. Uygulamaların yanında bir bulut ifadesi yer alır. Ayrıca ''Bu İphone'da Olmayan'' seçeneği ile de yalnızca silinen uygulamaları görmek mümkün. Bu bulut ifadesine tıklayarak, en son silinen uygulamaları kolayca ana ekranınıza geri getirebilirsiniz. Apple ID bilgilerinizi girerek uygulamaları cihazınıza tekrar yükleyin.

Uygulama Arşivi

İphone telefonların uygulama arşivi özelliği ile, daha düzenli bir ekran görünümü elde etmek mümkün. Sık kullandığınız uygulamaları ana ekranda tutarak, diğer uygulamaları uygulama arşivine taşıyabilirsiniz. Ana ekrandan kaldırmak istediğiniz ama silmeyi de düşünmediğiniz uygulamaları, bu özellik ile kaldırabilirsiniz. Arşive taşınan uygulamalar istendiği zaman kullanılabilir. Bu özelliği kullanmak için de şu adımları uygulayabilirsiniz;

  • Kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun.
  • Uygulamayı sil seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelecek onay ekranında ''Uygulamayı Arşivi'ne Taşı'' seçeneğine dokunun.

Bu adımlardan sonra uygulama ana ekrandan kaldırılarak arşive taşınacak.

Uygulama Arşivi Düzenleme

İphone telefonlarda IOS 14 güncellemesi ile gelen uygulama arşivi özelliği, kullanıcılar açısından önemli özelliklerden biri oldu. Apple bu özelliği ile uygulamaları düzenleme ve depolama için kullanıcılara faydalı bir özellik sunuyor. Birçok kullanıcı oldukça memnun kalmıştır. Ana ekrandan uygulama arşivine ulaşarak buradan gerekli düzenlemeleri yapmak mümkün hale geldi. Uygulama arşivinden uygulama arama, uygulama silme, uygulamaları arşive taşıma gibi birçok özellik sunuyor.

İTunes ile Silinen Uygulamalar Geri Getirilebilir Mi?

Birçok kullanıcı daha önce silmiş olduğu uygulamaları, daha sonra işine yaradığı zaman geri getirmek istiyor. Bunun için App Store'a girmek gerekir. iTunes bu konuda kullanıcılara çözüm sunamamaktadır.