İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram tarafından sunulan Direct Message özelliği kişilere nerede olursa olsun, zaman fark etmeden konuşma fırsatı sunar. Bunlar yanlışlıkla silindiğinde Instagram’da sildiğim mesajlar geri getirme nasıl olur sıkça sorulmaktadır.

Bunun için bazı çözüm önerileri olmakla beraber en etkili olanı karşı taraftan bunları talep etmedir. Eğer çok önemli bir konuysa ve yanlışlıkla silindiğinden bahsederseniz tarafınıza iletebilir. Ancak o da silmişse veya kabul etmezse Direct Message üzerinden küçük bir araştırma yapabilir, Facebook’a bakabilirsiniz.

Bunlar hem Android, hem de IOS işletim sistemli telefonlar üzerinden denenebilmektedir. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden işlem yapmanız da mümkündür. Bunlara ek olarak bazı üçüncü taraf uygulamalar, siteler de silinen, geri çekilen mesajları getirme için tercih edilmektedir; ancak burada dikkatli olunmalıdır.

Direct Message Üzerinden Eski Mesajları Bulma

Günümüzde birçok kişi Instagram üzerindeki mesajlarını bir hata sonucu silmektedir. Aynı zamanda sildikten sonra pişman olanların sayısı da oldukça yüksektir. Her ne kadar mesajın önemine göre endişe verici bir durum olsa da Instagram’da silinen mesajları geri getirme 2021 için bazı yöntemler vardır.

Bunların ilgi doğrudan Direct Message kullanmadır. Zira bazı durumlarda mesajlarda silinse bile bir yöntem ile geri getirilebilmektedir. Bunun için şu işlemleri deneyerek, çözüm bulup bulmadığınızı kontrol edebilirsiniz;

 1. Instagram uygulamasına giriş yapın.
 2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra sağ üst köşeden Direct Message üzerine dokunun.
 3. Arama bölümüne mesajı geri getirmek istediğiniz ismi yazın.
 4. Üzerine dokunun.

Böylece karşınıza konuşma ekranı gelecektir. Bazı kişilerde burada eski konuşmalar sergilenebilmektedir. Ancak sizin için geçerli değilse farklı yöntemler de bulunmaktadır.

Facebook Üzerinden Eski Mesajları Bulma

Bilindiği üzere Instagram, Facebook tarafından satın alınmıştır. Bu nedenle Instagram silinen mesajları geri getirme bilgisayarda nasıl yapılır? Diyorsanız bir cevap da Facebook üzerinden denemedir. Böylece bir çözüm bulma olasılığınız çok yüksektir. Eğer şu işlemleri yaparsanız sonuçları inceleyebilirsiniz;

 1. Bilgisayarınızda herhangi bir tarayıcı üzerinden Facebook resmi sayfasını açın.
 2. Instagram hesabınız ile bağlı olan Facebook hesabının kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapın.
 3. Facebook Messenger’ın gelen kutusunu inceleyin.
 4. Sol menüde yer alan Instagram Direct Message bölümüne tıklayın.

Ardından burada Direct Message incelemesi yaparak, silinenlerin de olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer çözüm bulmuşsanız başka hiçbir şey yapmanız gerekmez. Ancak hâlâ yoksa verileri talep edebilirsiniz.

Veri ile Silinen Mesajları Geri Getirme

Her ne kadar kullanıcılar Direct Message üzerinde silme yaptığında bunun tamamen silindiğini düşünse de tam olarak doğru değildir. Zira Instagram, bunları kendi serverları üzerinde saklayabilmektedir. Bu nedenle Instagram’da silinen mesajları geri getirme 2021 yöntemleri arasında bu da vardır.

Zira Instagram DM, fotoğraf, video ve yorumları böylece indirme izni verir. Birçok üye bunun nasıl kullanılacağını bilmez. Eğer şu işlemleri takip ederseniz, indirme şansınız vardır;

 1. Masaüstünden herhangi bir tarayıcıdan Instagram’ın kendi sayfasına giriş yapın.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 3. Profil bölümünü açın.
 4. Gizlilik ve güvenlik ekranını açın.
 5. Alt kısımdan veri indirme üzerine tıklayın.
 6. İndirme iste dedikten sonra kimlik doğrulayın.
 7. Verilerin gönderileceği posta adresini yazın.

Bu işlemlerden sonra tek yapmanız gereken ileri demektir. Bundan sonra tekrar doğrulama yapılır. İşlem bir müddet sürebilecek olup, tamamlanınca tarafınıza iletilir. Bunu verdiğiniz mail adresinden takip edebilir, tarafınıza yollandığında indirerek sildiğiniz mesajların da bulunup, bulunmadığına bakabilirsiniz.

Siteler Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

Günümüzde Instagram’a yönelik farklı hizmetler veren birçok site vardır. Bunların her birinin amacı farklı olduğu için, kullanıcılar Instagram’da sildiğim mesajlar geri getirme sitesi olup olmadığını da düşünür.

İnternet oldukça geniş bir kaynaktır. Dolayısıyla hem Türkçe, hem de İngilizce araştırma yapıldığında birden fazla site görülmektedir. Eğer telefonunuzda yer sıkıntısı çekiyorsanız ya da birkaç seferlik kullanacağınız bir şeyi indirmek istemiyorsanız, size güzel bir çözüm sunar.

Ancak burada ilk bilmeniz gereken sizlere yüzde 100 çözüm sunmadıklarıdır. İkinci olarak da hesabınızla giriş yapmanızın gerekli olduğunu bilmeniz şarttır. Zira mesajlarınıza erişmesi, geri getirebilmesi için bu lâzımdır.

Bu bir güvenlik problemi olacağı için konu hakkında dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Uygulama Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

Tıpkı siteler gibi Instagram geri çekilen mesajı görme uygulaması gibi seçenekler de vardır. Bunlar silinen, yollanan ama geri çekilen DM yazılarını görmenize yardım edebilir. Bunun için internette birçok seçenek vardır. Dolayısıyla küçük bir araştırma yapmak birçok aplikasyonla karşılaştırabilir.

Eğer online kullanmak değil de telefona indirerek denemek istiyorsanız, size bir çözüm olabilir. Ancak burada da dikkat etmeniz gerekir. Zira sitelerdeki gibi sonuçları kesin değildir. Ayrıca sitelerdeki gibi hesabınıza erişim ve şifre gerektirir.

Bilmeniz gereken bir husus Instagram’ın gerek site, gerekse uygulamaları desteklemediğidir. Bu nedenle dikkat etmeniz şarttır.