İnstagram Reklam Verme

İnstagram Reklam Verme

İnstagram reklam verme işlemi son zamanlarda daha fazla büyük bir önem kazanmıştır. Pazarlamanın en etkili yöntemlerinden biri olarak hiç şüphesiz ki son zamanlarda sosyal medya kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir pazar olarak büyükten küçüğe tüm işletmeler bu yöntemi kullanmaktadır. 2018 yılından bugüne kadar yaklaşık olarak 2 milyon gibi önemli bir rakamdaki işletme sayısı hedeflerine ulaşabilmek adına sosyal medya hesaplarını kullanmaktadır.

 

İnstagram üzerinden reklam ne şekilde nasıl verileceği ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Bu noktada sizlere en açık ve net bir şekilde adım adım bu sistem anlatılacaktır. Reklam verebilmek için aşıda belirtilen adımları takip edin;

 

* Business Manager üzerinden oturum açın

 

* Sosyal medya hesabınıza BM hesabınıza entegre edin

 

* Reklam hesabı oluşturun

 

* Kampanya oluşturmak adına reklam hesabını ziyaret edin

 

* Reklam verimi hususundaki hedeflerinizi belirleyin

 

* Reklam verme konusundaki kampanya bütçenizi belirleyin

 

* Hedef kitlenizi tespit edin

 

* Nasıl bir reklam vereceğinizi seçin

 

* Reklamlarınızın onaylanması için gönderdin

 

İnstagram Reklam Vermek İçin Yapılması Gerekenler

 

İnstagram reklam verme noktasındaki hususları biraz daha detaylandırmak gerekirse aşağıda belirten adımların takip edilmesi gerekmektedir;

 

*  Business Manager hesabı

* Hesabı Business Manager entegre etme

* Reklam hesabı oluşturma

* Pixel oluşturma ve entegrasyon

* Katalog oluşturma ve entegrasyonunun yapılması

 

Business Manager

 

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir Facebook aracıdır. Sosyal medya hesaplarınızı reklam hesaplarınızı tek bir çatı altında toplama mızı sağlayan oldukça etkili bir sistemdir. Reklam adına birçok noktayı bu hesapları üzerinden kontrol edebilirsiniz. Business Manager sayesinde yönetici yönetecek sorumlu eklemeniz veya reklam hesabına erişim yetkisi vermeniz mümkündür.

Kişisel hesabınıza bağlantılı olarak birçok hesap almanız mümkündür. Birden fazla reklam hesabı olması gereken kişiler için son derece büyük bir kolaylık içermektedir. Ajans ile çalışmakta olan kişiler için de oldukça büyük bir kolaylık içerdiği bilinmektedir. Kullanımının kolay olması ve son derece önemli noktalarda rahatlık sağlıyor olmasından dolayı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.