Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemini her kullanıcı yapabilmektedir. Hesaplarını belirli bir süre kullanmak istemeyen kullanıcıların sıklık ile kullandığı bu yöntem kolaylık ile yapılabilmektedir. Yalnızca adımları takip ederek yapılabilecek işlem, hızlı bir biçimde bitmektedir.

Hesap dondurma işlemi ile beraber kişiler belirli bir süre Instagram'dan uzak durabilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı kişilerde bu istek bulunabilmektedir. Instagram hesabı dondurma işlemi hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan yapılabilmektedir. Hesap dondurma işlemi sonrasında kişiler tekrardan aynı hesap ile Instagram kullanımına devam edebilmektedirler.

Instagram hesap dondurma işlemi sonrasında kişilerin hesaplarına ulaşım hiçbir şekilde yapılmamaktadır. Kişilerin sayfasına giriş yapılamaz, fotoğraf yahut videolar görülemez ya da mesaj gönderimi yapılamaz. Hesap dondurma işlemi için ise Instagram uygulamasına giriş yapmak gerekmektedir. Instagram hesabına giriş ise bilgisayardan yapılmalıdır.

Giriş yapıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayıp ''Profili Düzenle'' seçeneğine tıklamak gerekmektedir. Tıklama sonrasında ''Hesabını neden kapatıyorsun?'' ekranı çıkmaktadır ve bu soruya kişiler cevap verebilmektedirler. Daha sonra hesap şifresi istenmektedir. Girilen şifre neticesinde hesap geçici olarak kapatılmaktadır.

Dondurulma süresince hesaba hiçbir şekilde ulaşılamamaktadır bu durumun yanı sıra hesaba tekrar giriş yapılınca kişinin hesabı son bırakıldığı gibi geri açılmaktadır. Hesap dondurma işleminin belirli bir süresi bulunmaktadır. Kişiler kısa süre içerisinde birden fazla kez hesabını dondurup açamamaktadır. Dondurma işlemi yapılan hesaba tekrar girip hesabı aktive ettikten sonra bir hafta boyunca hesabı tekrar dondurmak mümkün değildir.

Instagram hesap dondurma işlemi sonrasında kişiler hesaplarını tekrar açmak istediklerinde yalnızca giriş yapmaları yeterlidir. Bu sayede hesap, eskisi gibi kaldığı yerden kullanıma açık hale gelmektedir. Hesap dondurma işlemleri bu denli basit ve hızlı bir biçimde gelişmektedir. Ancak kişilerin dikkat etmesi gereken bir durum bulunmaktadır.

Kişiler hesaplarını dondurup tekrar açtıktan sonraki 7 gün içerisinde tekrardan hesaplarını donduramazlar. Tekrar dondurmanın belirli bir süresi bulunduğu için bu sürenin dolmasını beklemek gerekmektedir. Dondurup tekrar açma durumu sonrasındaki 8. gün kişilerin hesabı tekrar dondurulabilmektedir. Böylece Instagram hesap dondurma işlemini tekrarlamak kontrollü bir biçimde mümkündür.