Instagram Hesap Açma

Instagram Hesap Açma

Instagram hesap açma işlemi son derece kolay ve hızlı bir işlemdir. Son dönemlerde popüler olan Instagram uygulamasına kişi ya da kişilerin giriş yapabilmeleri için öncelikle bir hesaba sahip olmaları gerekmektedir. Hesap açma işlemleri belirli adımların takip edilmesi ile mümkün olmaktadır.

Hesap açmak için gerekli olan en önemli öncül kişilerin e-posta adrasine sahip olması koşuludur. İnsanlar, e-posta adresine sahip oldukları taktirde Instagram hesabına da sahip olabilmektedirler. Şayet kişilerin e-posta adresi bulunmuyor ve e-posta adresi oluşturmak istemiyorlarsa telefon numarası ile de Instagram'da hesap açmak mümkündür.

Instagram hesap açma yöntemlerinden biri olan telefon numarası sıklık ile kullanılmaktadır. Telefon numarası ile hesap açmak için öncelikle Instagram uygulamasını yüklemek ya da Instagram sayfasına gelmek gerekmektedir.

Daha sonra yapılacak işlem ise sayfada bulunan ''Kaydol'' seçeneğine tıklamaktır. Seçeneğe tıkladıktan sonra ise kişilerin önüne telefon numarası ya da e-posta seçeneği çıkmaktadır. Telefon numarası ile giriş yapılacak kişiler telefon numaralarını kutucuğa yazdıktan sonra ''İleri'' kutucuğuna tıklamalıdırlar.

Daha sonra kişilerin karşısına yeni bir sayfa açılmaktadır ve belirtilen numaraya Instagram SMS göndermektedir. Gönderilen SMS ise yeni açılan sayfada bulunan kutucuğa yazılmalıdır. Yazılan doğru onay kodu sonrasında ''İleri'' kutucuğuna basılmalıdır. İleri tuşundan sonra kişiden belirli sorulara yanıt istenmektedir. Ad Soyad, şifre ve kullanıcı adı gibi sorulara verilen yanıtlar neticesinde Instagram hesabı oluşturulmaktadır.

Instagram hesap açma yöntemlerinden en bilindik ve yaygın olanı e-posta ile olan yöntemdir. Bunun için kişilerin öncelikle e-posta hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Öncelikle Instagram uygulamasını yüklemek yahut Instagram sitesine girmek gerekmektedir. Daha sonra kişilerin karşısına çıkan sayfada bulunan ''Kaydol'' butonuna tıklamak gerekmektedir.

Tıklama sonrasında kişilerin önüne iki seçenekli kayıt olma şekli gelmektedir. Bunlardan biri telefon numarası ile olurken biri de e-posta ile olmaktadır. Kişiler e-posta ile kayıt olma yöntemini seçip belirtilen kutucuğa e-posta adresini yazmaları gerekmektedir.

Sayfanın altında bulunan ''İleri'' butonuna tıklayarak kişiler diğer sayfaya yönlendirilmektedir. Yönlendirilen sayfada Ad Soyad, kullanıcı adı ve şifre gibi istekler bulunmaktadır. Kişilerin bu bilgileri girmesi sonucunda Instagram hesabı açılmaktadır.