Instagram grubu nasıl kurulur?

Instagram grubu nasıl kurulur?

Instagram kişilerin fotoğraf video paylaşmak amacıyla kullandıkları sosyal bir mecradır. Ayrıca bu platform üzerinden kişiler birbirleriyle etkileşim sağlayabiliyorlar. Instagram grubu nasıl kurulur? Instagram son zamanlarda kullanılan en popüler sosyal medya hesaplarından birisidir. Instagram 2013 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Instagram'da bulunan DM özelliği yeniden güncelleştirilmiştir ve bu güncelleştirmeler arasına grup oluşturma özelliği de eklenmiştir.

DM özelliği ile birlikte Instagram'a yeni getirilmiş olan grup kurma özelliği WhatsApp'ta olduğu gibi kullanıcılar arkadaşlarıyla bir grup oluşturarak iletişim sağlayabiliyorlar. Grup oluşturma özelliği ile birlikte kurduğumuz gruplar da arkadaşınızla konuşabilirsiniz. Instagram DM üzerinden grup kurma özelliği ile birlikte kullanıcılar grup kurarak iletişime geçme fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca son süreçte Instagram aktif olarak kullanılırken Instagram’ın DM özelliği de çok sık kullanılmaktadır.

 

Instagram Direct grup oluşturma

Instagram grubu nasıl kurulur? Instagram Direct Grup oluşturmak için ilk olarak gruba en az 2 kişi eklemeniz gerekmektedir. Instagram'da  grup konuşması yapmak için  ilk işlem Instagram hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan mesaj butonuna gelmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılan pencerenin sağ üst kısmında bulunan Simge'ye dokunuruz, grup oluşturma işlemi için iki veya daha fazla kişi seçtikten sonra ileri tuşuna dokunarak gruba mesaj atma ile mesaj yazarak gruptakilere fotoğraflarınız veya videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Ayrıca simgesi bulunan fotoğraf veya video çekme simgesine tıklayarak da dilediğiniz fotoğraf veya videu çekerek gönderme işlemini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde Instagram'da Grup oluşturmuş olursunuz. Oluşturmuş olduğunuz gruba bir isim de verebilirsiniz. Gruba bir isim verebilmek için sohbetin üstünde bulunan detaylar simgesine tıklayarak Grup adına istediğiniz Grup adını ekleyerek bitti tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Grup Silme

Instagram grubu nasıl kurulur? Sorusunu değerlendirdik şimdi ise grup silme uygulamasına bakalım. Kullanmış olduğunuz grubu silme ya da gruptan çıkma işlemini birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Instagram grup silme işlemi ile mesajlar kısmının açılması ile birlikte silmek istediğiniz grubun üstüne tıklayın ve üst kısımda sağında bulunan ayarlarda Gruptan çık seçeneğine dokunun bunu onay verdikten sonra gruptan çıkmış olursunuz.