İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnsanlar instagram sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli anlara ya da yerlere ait fotoğrafları paylaşarak takipçileri ile etkileşim oluşturmaya çalışıyor. Normal ayarlara göre instagram hesaplarında birçok fotoğrafı aynı anda paylaşmak imkanı yoktur. Ancak birçok kişinin birleşik fotoğraflar paylaştıklarını görebilirsiniz. Bunun için çeşitli yöntemler vardır ve kullanılan mobil cihaz işletim sistemlerine göre farklı yöntemler kullanılabiliyor.

İnstagram’da Tek Karede Fotoğraf Birleştirme

İnstagramda tek karede birleştirilen çok sayıdaki fotoğrafların paylaşımlarını yapabilirsiniz. Mobil cihazlarınız üzerinden birçok fotoğraf tek karede birleştirebilmek için instagrama ait olan Layout uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra uygulama üzerindeki yönlendirmelerle birçok fotoğrafı ekleyerek birleştirme yapabilirsiniz. Fotoğraf sayısı artıkça, fotoğrafların boyutları küçülecektir. Buna dikkat ederek birleştirme yapılmalıdır.

İnstagram Hikaye Fotoğraf Paylaşımı

İnstagram hikayelerinde birden fazla fotoğraf paylaşmak istediğinizde ayrı ayrı paylaşımlar yapmalısınız. Layout uygulaması instagram kullanıcılarına birçok fotoğraf tek karede birleştirerek paylaşma fırsatı veriyor. İsteyenler, birleştirilen fotoğraflardan hangisinin daha ön planda olmasını istiyorsa ona büyük, diğerlerini küçülterek ziyaret edenlere gösterebiliyorlar. Fotoğrafların birleştirildiği karenin belirli bir ölçüsü olduğu için eklenen fotoğraflardan birisini büyütürken diğerleri otomatik olarak küçülecektir.

Android İçin Instagram Fotoğraf Birleştirme

Android işletim sistemli cihazları kullananlar, instagram hesaplarında birden fazla fotoğraf paylaşabilmek için özel uygulamalar kullanmak zorundadır. Android cihazlarda, Google Play üzerinden fotoğraf birleştirme uygulamalarını indirerek kullanabiliyor. Bazı uygulamalar ınstagram paylaşımları için iki ya da daha fazla fotoğrafın eklenmesini ve birleşik olarak gösterilmesini sağlıyor.

En İyi Instagram Fotoğraf Birleştirme Uygulaması

Android işletim sistemleri için en iyi fotoğraf birleştirme uygulaması, Google play üzerinden indirilebilen, Microsoft SwiftKey Klavye uygulamasıdır. Uygulama indirildikten sonra Instagram hesabı açılır ve sağ üst bölümde yer alan “Aa” amblemi seçilir. Yüklenen uygulama açılır ve GIF bölümünden, birleştirilmek istenen fotoğraflar seçilerek eklenir. İşlem adımlarını takip ederek instagram hesabınızda paylaşmayı düşündüğünüz tüm resimleri tek bir karede birleştirmiş ve paylaşmaya hazır duruma getirmiş olursunuz.

Instağram İçin İOS Üzerinden Fotoğraf Birleştirme

IOS işletim sistemli mobil cihazlarda uygulama kullanmadan fotoğraf birleştirme işlemleri yapılabiliyor. Instagram hesabında paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçerek istediğiniz şekilde boyutlandırabiliyor ya da arka plan görseli olarak ayarlayabiliyorsunuz. IOS işletim sistemli cihazlarda, çıkartma ekle bölümü üzerinden istenilen fotoğraflar birlikte eklenebiliyor ek uygulama ihtiyaç duyulmadan paylaşımlar yapılabiliyor. Instagram hesabında birden fazla fotoğrafın paylaşılması, daha fazla dikkat çekme ve takipçi sayısının artması yönünde avantaj sağlıyor.