İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram Engelleyenleri Görme

Ülkemizde de en popüler uygulama haline gelen ınstagram her geçen gün içerisinde bünyesine yeni kullanıcılar eklemektedir. Birisi bizleri engellediği zaman ınstagram bildirim göndermez. Fakat eğer birinin sizi engellediğini düşünüyorsanız o kişinin profiline girdiğinizde görünüyorsa engellemiş anlamına gelir. Bu şekilde sizleri engelleyen kişileri tespit edebilirsiniz.

Instagram'da Engelleyenleri Görmek İçin Bazı Püf Noktalar

İlk önce birinin sizin hesabınız engellediğini anlamak için arama çubuğuna o kişinin kullanıcı adı yazılı. Eğer o kişi arama sonucunda çıkmıyorsa sizi engellemiş anlamına gelir. Eğer bunu kesin bir sonuca bağlamak istiyorsanız o kişinin tarayıcı üzerinden yani hesabınıza girmeden ismini yazarak arayabilirsiniz. Eğer tarayıcı ile aradığınızda o kişinin yine ismi çıkmıyorsa o zaman karşınızdaki kişi hesabını kapatmış anlamına gelir.

Instagram Engelleyenleri Görme Programları

Instagram için yapılan ve insanların kendilerini engelleyen kişileri görmelerine yardımcı olan bazı programlar vardır. Bu programlar piyasa da ücretli ve ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Herhangi bir uygulama telefona indirilerek kişinin kullanıcı adı aratılarak kimin sizi engellediğini kolaylıkla görmeniz mümkündür.

Instagram Engelleyenleri Görme Programları Güvenilir Midir?

Bu Engelleyenleri görebilen programları güvenli olmadığını düşünenlerin sayısı fazladır. Aslında engelleyenleri görebilmeniz daha farklı yolları vardır. Bu yolar tercih etmek çok daha güvenli olabilir.

Instagram'da İnsanlar Nasıl Engellenir?

Çoğu ınstagram kullanıcıları bazı zamanlarda mesaj tacize ne maruz kalmaktadır. Bu durumda kendilerini koruyabilmek amacı ile genelde insanlar o hesapları engelleme yoluna başvurur. Peki, instagram uygulamasından hesaplar nasıl engellenir?

  • Öncelikle engellenmek isteyen kişinin kullanıcı adı aratılarak bulunur.
  • Profil resmine girilir.
  • Profil resminin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta seçeneğine tıklanır.
  • Orada çıkan kişiyi engelle butonuna basılarak engelleme işlemi tamamlanır.

Engelleme işlemi aslında çok basit bir işlemdir. Sizleri rahatsız eden veya artık görmek istemediğiniz kişilerin hesabını bu işlemleri takip ederek kolayca engellemeniz mümkündür.

Instagram Engel Kaldırma

Bazı problemler yaşadığımız ya da engelleyip bir daha görmek istemediğimiz hesapları zaman içerisinde tekrar takip etme isteğimiz olabilir. Bunun için ınstagram uygulaması engeli kaldırmak adına kolaylık sağlar. Engelini aldırmak istediğimiz hesaba ulaşabilmek için öncelikle ınstagram hesabınızda bulunan ayarlar bölümüne girmeniz gerekir.

Daha sonrasında orada çıkan gizlilik bölmesine tıklanır. Karşınıza engellenen hesaplar seçeneği çıkar. Bu seçeneğe tıklanarak engellemiş olduğunuz hesapların bütünü karşınıza çıkar. Engeli kaldırmak istediğiniz kişinin profilinize tıklanır. Daha sonrasında da profil fotoğrafının altında bulunan engellemeyi kaldır bölümüne tıklanarak engel kaldırılmış olur.

Artık bu duru da engelini kaldırdığınız hesaptaki kullanıcı size mesaj atabilir ve istek gönderebilir. Hatta istediğiniz zaman bu kullanıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Bir kullanıcıyı engellediğinizde ınstagram uygulaması size bunu geri kaldırmak adına fırsat vermiştir. Bu güzden engelleri olan hesaplar zaman içerisinde isteğinize bağlı olarak engelleri kaldırılabilir.