İnstagram’da repost nasıl yapılır

İnstagram’da repost nasıl yapılır

İnstagram’da repost nasıl yapılır? Instagram repost nedir? Instagram, Twitter, Facebook'ta gördüğünüz bir içeriği tekrar paylaşmanıza yardımcı olur.  Ayrıca Instagram üzerinden gördüğünüz bir gönderinin ekran görüntüsünü alarak veya videosunu indirerek de tekrar paylaşma işlemi sağlayabilirsiniz. Twitter'da, Facebook'ta gördüklerinizi Instagram'da paylaş butonları aracılığıyla paylaşa bildiğiniz sistemdir. Instagram'da post işlemi ile takip ettiğiniz kişilerin yapmış olduğu paylaşımları doğrudan kendi hesabından paylaşma imkanı sunulmaktadır.

Repost Instagram kullanımı

Instagram repost nasıl yapılır? Öncelikle herhangi bir gönderiyi, veriyi repost yapabilmek için Google Play, App Store repost for Instagram uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir, yaptıktan sonra paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya video bulunuyor ise bunları paylaşabilirsiniz. Ayrıca indireceğiniz uygulamalarda repost ile ilgili farklı uygulamalarda bulunmaktadır. Ancak hangisini indirirseniz indirin temelde yapılması gereken işlem birbirinin aynısıdır.

 Paylaşım sırasında ve post ifadesinin nasıl görünmesini istediğiniz de kendinize göre seçebilirsiniz. Bu ifadeyi farklı farklı köşeleri alabileceğiniz gibi hiç görülmemesini de sağlayabiliyorsunuz. Bu sırada ikinci aşama için orijinal paylaşımdaki açıklamaya doğrudan kopyalayıp paylaşabilir. Repost’ da kendi açıklamanızı da ekleyebilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken Instagram'a geçiş yaparak gönderiyi paylaşmanızdır.

Instagram hikayeler ile repost nasıl yapılır?

 Instagram hikayeler kısmında repost işlemi de yapılabilmektedir. Bu kapsamda kullanıcılar İnstagram’da repost nasıl yapılır? Sorusunun cevabını da aktif olarak arıyorlar. Kullanıcıların paylaşmış olduğu hikayeler 24 saat sayfalarında kalmaktadır. Hikayeleri repost yapmak isteyenler gönderiyi paylaşan hesabın herkese açık olup olmadığına bakabilir. Sonrasında ise beğeni ve yorum butonlarının olduğu yerde gönder butonuna tıklayarak eğer arkadaşınıza göndermek istiyorsanız istediğiniz arkadaşınızın üstüne tıklayabilir ya da hikayeleri ekle seçeneğini seçerek işleminize devam edebilirsiniz.

Sonrasında ise hikaye üzerinde gönderinizin. Şeklini düzenlemek ve istediğimiz bir açıklama bulunuyor ise bu açıklamayı yapmak kalmaktadır. Uygulamayı yükleyeceksiniz alanlarda bu uygulamadan farklı farklı birçok bulunmaktadır. Burada önemli olan kendiniz için güvenilir olan ara yüzü seçip o ara yüz üzerinden repost işlemi sağlayabilirsiniz. Ayrıca paylaşım işlemi sağlarken gönderi üzerinde rapor ifadesini nasıl görünmesini istiyorsanız seçim yapıp farklı köşeler üzerinden veya hiç görünmeyerek de paylaşım sağlayabilirsiniz.