Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır

Sosyal medya hesaplarında mavi tik sahibi olmak, başta fenomen olmak isteyen kişilerin ilgisini çekmektedir. Instagram mavi tik nedir, konu son zamanlar sıkça araştırıldığı için insanlar tarafından yoğun bir araştırma bulmaktadır.

Mavi tik, hesapların isminin yanında görülen simgedir. Bu emoji olmayıp, platform tarafından verilir. Anlamı o hesabın gerçek olduğu ve olduğunu belirttiği kişiyi temsil ettiğidir. Bir diğer anlatımla fake, sahte olmadığının bir kanıtıdır.

Buna başvurmak istediğiniz zaman yapılabilir. Ardından bir değerlendirme süreci gelmekle birlikte; ne kadar sürdüğüne dair bir bilgi bulunmaz. Instagram incelemeyi tamamladığında size dönüş yapar. Sizin de beklemeniz gerekir.

Eğer olumsuz olmuşsa takipçi sayınızı arttırmanız, paylaşımlarınızı kaliteli şekilde yapmaya devam etmeniz önerilir. Aksi halde tekrar olumsuz yanıt gelebilir. Burada bilmeniz gereken uygulama, site gibi üçüncü taraf aplikasyonlarının size yardım etmediğidir.

Instagram Mavi Tik Almak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Takipçi sayıları tüm platformlarda olduğu gibi Instagram’da da büyük bir önem taşımaktadır. Bilindiği gibi bazı özellikler belirli takipçi sayısı ardından aktifleştiği için, mavi tikin de bunlardan biri olup olmadığı sorulur.

Buna verilecek yanıt hem evet hem de hayırdır. Zira ne kadar fazla takipçiniz varsa, mavi tik başvurusu ardından kabul edilmeniz o kadar büyük bir olasılıktır. Ancak platform tarafından belirtilen belirli bir sayı da bulunmaz. Örneğin 2000 takipçi ardından mavi tik alabilirsiniz gibi durumlar geçerli değildir.

Bu sebeple başvurmadan önce takipçi sayınızı mümkün olduğu kadar yükseltmeniz önerilir. Ancak bilmeniz gereken, olumsuz yanıt almanız durumunda ikinci başvuru için engel olmadığıdır.

Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Instagram’a her gün milyonlarca kişi kayıt olmaktadır. Bu sebeple Instagram mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? Gibi soruların yanı sıra ne işe yaradığı da öne çıkmaktadır.

Hiçbir sosyal medya platformunda, insanlar sahte bir kişiliği takip etmek, mesaj atmak istemez. Bu sebeple mavi tik öncelikle sizin gerçek olduğunuzu gösterir. Dolayısıyla insanlar arasında hem bir güven, hem de prestij kaynağıdır.

Dolayısıyla Instagram’da tanınmak gibi amaçlarınız varsa, sizin için güzel bir başlangıçtır. Ayrıca firmalardan reklam alarak para kazanmak istiyorsanız, mavi tik gerçek olduğunuzu karşı tarafa kanıtlar.

Bu nedenle mavi tik almak, hesabınızı geliştirebilmek için büyük bir öneme sahiptir.

Instagram Mavi Tik Neye Göre Veriliyor?

Instagram’da azımsanmaması gereken bir kitle mavi tik almayı talep etmektedir. Bu sebeple insanlar Instagram mavi tik alma 2021 hakkında yoğun bir inceleme de yapmaktadır. Burada ilk olarak hesabınızın bir insanı yansıtması gerekir.

Örneğin bir dizi ya da film için mavi tik almanız imkânsızdır. Buna ek olarak hesabın herkese açık olması; biyografi metni, paylaşımları, takipçi ve takip edileni bulunması gerekir. Tanınmış, ünlü bir insan değilseniz, ne kadar arttırırsanız kabul edilme şartınız yükselir.

Ayrıca takipçi de kabul için bir şarttır. Zira bu durum paylaşımlarınızın kaliteli olduğuna, insanların sizi beğenerek takip ettiğine işaret eder. Her ne kadar kısa sürede ayarlar menüsü üzerinden başvuru yapmak mümkün olsa da, bu gibi durumlar sizin için geçerli değilse kabul edilmeyebilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Alma Ücretli Mi?

Instagram’da mavi tik almak için ücret olup olmadığını merak eder. Zira bazı insanlar ücretliyse başvurmamayı; bazıları ise ücreti varsa parasını ödeyip alabilmeyi ister. Ancak gerek başvuru, gerekse sonrasında ödenen ücret yoktur.

Bu sebeple her kullanıcı, kolayca ve kısa sürede başvuru işlemi yapabilir.