Instagram’da etiketleme nasıl yapılır?

Instagram’da etiketleme nasıl yapılır?

Instagram'da etiketleme uygulaması kullanılacak kişiler, Instagram’da etiketleme nasıl yapılır? Daha önce yapmamış kişiler tarafından merak edilmektedir. Etiketleme işleminin nasıl yapıldığı ve etiketleme sayesinde kişilerin neler paylaştığı gönderilerdeki kişilerin veya arkadaşlarının kim olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı ya da sevdiğiniz birisine etiketleyerek onun için paylaştığımızı belirtebilirsiniz.

Instagram’da etiketleme

Instagram’da etiketleme işlemi 2 yolla yapılmaktadır. Birincisi normal paylaşımlarda yapılan etiketleme, ikincisi ise story paylaşımında yapılan etiketlemedir. İnstagram'da etiketleme nasıl yapılır?  En çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Etiketleme işlemi bir kelimenin anlamı ile tanıtma, kelimeyi açıklama ve ne olduğunu bildirme aracıdır. Arkadaşlarınızı etiket diyebileceğiniz gibi göndermiş olduğunuz gönderi ile ilgili de etiketlemeler sağlayabilirsiniz. Fotoğraftaki konuyla alakalı etiketlemeler fotoğrafta kimin olduğunu gösteren etiketlemeler ya da fotoğrafın için paylaşalım belirten etiketlemeler kullanabilirsiniz.

İnstagram'da etiketleme nasıl yapılır? Instagram'da etiketleme aşamalarını takip edecek olursak öncelikle kişilerin Instagram'a giriş yapması gerekiyor. Daha sonra paylaşım yapacağı fotoğrafı veya videoyu seçmesi, sonrasında ise videoyu hikayede mi veya gönderi de mi paylaşacak buna karar vermesi, bu süreçten sonra ileri seçeneklerin seçilmesi burada açıklama kısmına ekleyerek boşluk bırakmadan etiketleme yapılabilir. Sonrasında ise paylaş butonuna basarak işlemi tamamlar.

İnstagram’da arkadaş etiketleme

Instagram’da arkadaş etiketleme işlemi de yapabilirsiniz. Instagram'a giriş yaptıktan sonra etiket yapmak istediğiniz kişinin kullanıcı adının önüne “@” simgesini koyup ismini yazabilirsiniz. Daha sonra Instagram listenizde bulunuyor ise listeden çıkar ve buna tıkladıktan sonra etiketleme işlemini tamamlamış olursunuz. Instagram etiketleme işlemi sırasında eğer arkadaşınızın adı çıkmıyor ise bunun iki farklı nedeni bulunmaktadır.

Bu durumlardan ilki arkadaşınızın Instagram hesabında ekli olmadığı içindir. İkincisi arkadaşınız etiketlemeye izin vermemiştir. Arkadaşınız yaptığınız etikette gözükmüyor ise bunun nedeni, arkadaşınızın etiketlemeye onay vermemiş olmasıdır. Arkadaşınıza giden etiketlenme bildirimine onay verirse işlem sağlanır. Instagram’ da etiketleme nasıl yapılır? Sorusu  son zamanlarda aktif olarak karşımıza çıkan sorular arasındadır. Etiketleme işleminde iki şekilde etiketleme gerçekleştirildiği unutulmamalıdır.  Öncelikle paylaştığınız gönderinin konusu ile ilgili veya paylaşım kendisi ile alakalı “#” kullanabilirken aynı zamanda paylaşmış olduğunuz gönderilerinize arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz.