Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir?

Son zamanlarda sosyal medya kullanımı oldukça üst noktalara ulaşmıştır. Uzun süreden beri kullanılmakta olan sosyal medya hesaplarını yanı sıra ayrıca yeni sunulmakta olan platformlarda bulunmaktadır. Bu platformlardan bir tanesi de Clubhouse olarak bilinmekte olan sosyal medya platformudur. Clubhouse nedir sorusu bu platformu daha önce hiç duymamış veya yeni yeni araştırma yapmaya başlamış kişiler tarafından sorulmaktadır.

 

2020 senesi itibariyle ilk olarak kullanmaya başlayan bu sosyal medya platformu sadece davet üzerine çalışmakta olan bir sosyal medya platformudur. Yani her isteyen kişi direkt olarak bu sosyal medya platformuna üye olamamaktadır. Yalnızca sesli mesaj sistemi ile sohbet edilebilen bir platformdur.

 

Clubhouse Nasıl Kullanacağım

 

Clubhouse nedir sorusunun yanı sıra ayrıca bu uygulamanın ne şekilde ve nasıl kullanılacağı da araştırılan diğeri bir konudur. Bu uygulamayı kullanmak isteyenlerin ilk başta ihtiyaç duyduğu şey bir davetiyekodudur. Peki bu davetiye koduna nasıl ulaşılır?

 

* Davetiye göndermek için ilk başta uygulamanın açılması gerekir

 

* Anasayfa da bulunmakta olan mektup işaretini direkt olarak tıklanmalıdır.

 

* Buradan gönderilecek olan davet ile birlikte 2 kişinin bu platforma dahil olması sağlanabilir.

 

Platform sadece davet sistemi üzerine çalışmaktadır yeni üye olan kişilerin iki tane davet hakkı bulunmaktadır. İlerleyen süreleri de aktif olarak katılma sağlaması ile birlikte bu hakkınızı arttırmanız da mümkündür.

 

Clubhouse

 

Uygulama içerisinde ne kadar fazla zaman geçirirseniz uygulama o kadar fazla kullanıcılara birtakım haklar tanımaktadır. Davetiye kodunu alan kişiler için almış oldukları davetiye kodu ile birlikte aynı zamanda üyeliklerinin gerçekleştirirler. Burada platformun sizden istemiş olduğu bilgileri tam olarak ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanması ile birlikte artık paylaşımları yapılabilir veya odalara ziyaret gerçekleştirilebilir. Tamamen ücretsiz olarak yapılmakta olan bu üyelik her kişi tarafından sadece davetiye şartı ile birlikte sağlanabilir. Yeni üye olmanız ile birlikte sizlere de 2 davetiye hakkı tanınmaktadır. Sistem referans sistemi üzerine kurulmuştur. Üyelik faaliyetlerinizin artmasıyla birlikte pozisyonunuz yükseltilir. Sistem bu şekilde devam etmektedir.